Bunkr, kde Hitler spáchal v roce 1945 sebevraždu
Replika bunkru v Berlíně, ve kterém nacistický vůdce spáchal sebevraždu.
V centru Berlína navštívíte model vůdcova bunkru, prohlédnete si repliku Hitlerovy podzemní pracovny v původní velikosti. Na místě, kde se Hitler 30. dubna 1945 zabil, mohou návštěvníci vidět jeho stůl či hodiny. Odpoledne si prohlédnete Berlín.
Zvolený termín:14.10.2017-14.10.2017
Cena:1299 Kč
Typ:Poznávací
Země:Německo
Délka:1 den
Doprava:autobusem
Strava:vlastní

Popis


Odjezd z Prahy od Fantovy kavárny v 5.30 hodin. Prohlídka bunkru s průvodcem. Prohlídka trvá 90 minut. Prohlídka Berlína s průvodcem. Osobní volno. Kolem 18:00 hod. odjezd zpět do ČR.

Hitlerův bunkr v Berlíně

Více než sedmdesát let od druhé světové války přetrvává otázka, jak naložit s některými místy spjatými s životem a smrtí Adolfa Hitlera. Zatímco v Rakousku se vláda snaží Hitlerův rodný dům zničit, v Německu byla zpřístupněna replika bunkru, ve kterém nacistický vůdce spáchal sebevraždu. Výstava je v původním bunkru z druhé světové války, který na pěti patrech pojme až 12 tisíc lidí. Pevnost vznikla kvůli ochraně před nálety v roce 1942, kdy sloužila cestujícím a zaměstnancům nádraží. V jeho centru je pak model vůdcova bunkru i replika Hitlerovy podzemní pracovny v původní velikosti. Na místě, kde se Hitler 30. dubna 1945 zabil, mohou návštěvníci vidět jeho stůl či hodiny.

Berlín

Milovníky architektury určitě nadchnou skvosty jako katedrála sv. Hedviky, Humboldtova Univerzita nebo Státní Opera. Směrem na západ končí alej slavnou Braniborskou bránou, která kdysi oddělovala Západní Berlín od Východního, s výhledem do parku Tiergarten. Spolkový sněm (Reichstag) - kontroverzní budova je jednou z nejvíce navštěvovaných památek v Berlíně a dokonce nejnavštěvovanějším parlamentem na světě. Ze skleněného dómu od architekta Normana Fostera můžete pozorovat poslance při debatách. Mezinárodně proslulý muzejní ostrov, který je zapsán na seznamu světového dědictví UNESCO, najdete přímo v centru Berlína. Na ostrově se nachází pět muzeí: Staré muzeum, Nové muzeum, Národní galerie, Bodeho muzeum a Pergamonské muzeum. Mezi hlavní lákadla patří jak nejstarší památky (Diův oltář), tak i němečtí velikáni Dürer, Cranach a Holbein.


Cena zahrnuje: přepravu autobusem, služby průvodců.
Cena nezahrnuje: cestovní pojištění, vstupné a služby překladatelů - 20 €
Vstupné obsahuje: vstupné do bunkru, odměnu pro překladatele. Do bunkru mohou skupiny o maximálním počtu 25 osob. Vzhledem k této podmínce musí být na každou skupinu jeden průvodce a jeden překladatel.

Bunkr v BerlíněBunkr v BerlíněBunkr v BerlíněHitler a Eva BraunováBunkr v Berlíně
BerlínBerlínBerlínBerlínBerlín
BerlínBerlínBerlínBerlín


Služby a kalkulace ceny

Název služby Cena Počet
Cena za osobu - odjezd z Prahy 1299,00 Kč
Cena za osobu - odjezd z Ústí nad Labem 1299,00 Kč

Celková cena zájezdu:

0 KčObjednávka

Vyplňte, prosíme, všechny povinné kolonky označené hvězdičkou *. Děkujeme!

Cestující

Oslovení* Jméno* Příjmení* Datum narození* Občanství*Kontaktní informace

Jméno*: Příjmení*:
Ulice*: Telefon*:
Město*: Email*:
PSČ*:
Poznámka:

Zakoupeno přes voucher číslo:


Termín:
Cena celkem:
Souhlasím s všeobecnými podmínkami a seznámím s nimi všechny učastníky cesty.

© Cesty Evropou, Všechna práva vyhrazena