Římské památky jen dvě hodiny od Brna
Pojeďte nakoupit kvalitní čokoládu do firmy Hauswirth, prohlédnout si římský amfiteátr, římské lázně, domy římských občanů.
Nejdříve navštívíte firemní prodejnu čokoládovny Hauswirth, jejichž výrobky ochutnáte a můžete zakoupit. V Carnuntu se projdete rekonstruovanými veřejnými lázněmi, uvidíte domy římských občanů, prohlédnete si tržiště a mnoho dalšího.
Zvolený termín:14.04.2018
Cena:849 Kč 549 Kč - sleva 35%
Typ:Poznávací
Země:Rakousko
Délka:1 den
Doprava:autobusem
Strava:vlastní

Popis


Odjezd z Brna od Janáčkova divadla v 8.00 hodin. Nejdříve navštívíte firemní prodejnu čokoládovny Hauswirth, kde čokoládu ochutnáte a můžete si čokoládové pochoutky nakoupit. Pak pojedeme do Carnunta-Petronell. Carnuntum nabízí ojediněle ucelený obraz o tom, jak vypadal klasický legionářský tábor, od vojenského ležení přes amfiteátr, civilní město, palác vládce provincie, triumfální oblouk. Archeologickým parkem vás provede průvodce. Prohlídka trvá cca 2 hodiny. Osobní volno. Přejezd autobusem k amfiteátru a k muzeu. Příjezd do Brna okolo 19.30hodin.

Naše první zastávka bude v čokoládovně Hauswirth, která patří k největším výrobcům cukrovinek v Rakousku. V čokoládovně ochutnáte místní výrobky a kdo bude chtít, může si čokoládové pochoutky zakoupit. Určitě všichni znáte duté čokoládové figurky Mikulášů, andělů, velikonočních zajíčků.

Carnuntum

V dobách největší slávy mělo šedesát tisíc obyvatel a bylo v něm vojenské velitelství celé římské provincie Panonie. V letech 171-172 zde pobýval římský císař Marcus Aurelius. Carnuntum nabízí ojediněle ucelený obraz o tom, jak vypadal klasický legionářský tábor, od vojenského ležení přes amfiteátr, civilní město, palác vládce provincie k triumfálnímu oblouku. Co vše je zde k vidění? Luciův dům - který byl na místě nalezen během vykopávek a který odkazoval na jistého Lucia Maticeia Clementa, což byl pravděpodobně bývalý majitel domu. Prostorný dům představuje standardní úroveň bydlení carnuntské střední vrstvy. Villa urbana představuje okázalé panské sídlo a ukazuje životní styl tehdejší horní vrstvy. Rekonstrukce zaujímá plochu 600 m2, přičemž byly rekonstruovány zejména reprezentační prostory domu s luxusními nástěnnými malbami, jako např. v hlavním sále s apsidou. Zachována je řada původních prvků, podpodlažní vytápění či původní kamenné dláždění na nádvoří apod. Rekonstruované veřejné římské lázně byly postaveny pravděpodobně kolem roku 124, kdy civilní osídlení získalo status municipia. Lázně se rozkládají na ploše 1500 m2. Největší výzvou byla rekonstrukce římského vytápění a zásobování bazénků vodou, což se zdařilo, a tak si dnes můžete na místě vychutnat skutečnou lázeňskou atmosféru. Rekonstruována je tradiční trojice místností s odstupňovanou teplotou a různě teplou vodou v bazéncích, hlavní provozní místnost a nechybějí ani latríny. Asi 2 km od Petronellu leží Heidentor – Pohanská brána symbol archeologického parku Carnuntum. Archeologické nálezy z antického Carnunta můžete obdivovat v muzeu Carnuntinum.


Cena zahrnuje: přepravu autobusem vybaveným WC a klimatizaci, vstup do čokoládovny a služby průvodce
Cena nezahrnuje: cestovní pojištění, vstupné
Ceny vstupného: vstup do archeologického parku, muzea, poplatek za koncesi českého průvodce - celkem 350 Kč dospělý, 250 Kč dítě (11 - 14 let), 50 Kč dítě do 10-ti let. Pokud máte zájem o prohlídku, je nutno vstupenku v objednávce výletu rezervovat a uhradit dle smlouvy.

CarnuntumCarnuntumCarnuntumCarnuntumCarnuntum
CarnuntumCarnuntumCarnuntumCarnuntumCarnuntum
ČokoládaČokoláda


Služby a kalkulace ceny

Název služby Cena Počet
Cena za osobu - odjezd z Brna 549,00 Kč
Vstup do archeologického parku, muzea, poplatek za koncesi českého průvodce - dospělý 350,00 Kč
Vstup do archeologického parku, muzea, poplatek za koncesi českého průvodce - dítě (11 - 14 let) 250,00 Kč
Vstup do archeologického parku, muzea, poplatek za koncesi českého průvodce - dítě do 10-ti let 50,00 Kč
Cestovní pojištění - osoba do 69 let 25,00 Kč
Cestovní pojištění - osoba 70 let a více 45,00 Kč

Celková cena zájezdu:

0 KčObjednávka

Vyplňte, prosíme, všechny povinné kolonky označené hvězdičkou *. Děkujeme!

Cestující

Oslovení* Jméno* Příjmení* Datum narození* Občanství*Kontaktní informace

Jméno*: Příjmení*:
Ulice*: Telefon*:
Město*: Email*:
PSČ*:
Poznámka:

Zakoupeno přes voucher číslo:


Termín:
Cena celkem:
Souhlasím s všeobecnými podmínkami a seznámím s nimi všechny učastníky cesty.

© Cesty Evropou, Všechna práva vyhrazena