Zámek Schloss Hof, plavba lodí po Dunaji a čokoládovna
Pojeďte ochutnat kvalitní čokoládu do firmy Hauswirth, nechte se okouzlit nádhernou zahradou zámeckého parku u zámku Schloss Hof a shlédněte Bratislavu z paluby výletní lodi.
Nejdříve navštívíte firemní prodejnu čokoládovny Hauswirth, jejichž výrobky ochutnáte a můžete zakoupit. Navštívíte zámek Schloss Hof, venkovské sídlo prince Evžena Savojského, jehož stavitelem byl Johann Lucas von Hildebrandt. Projdete se nádhernou, největší barokní zámeckou zahradou ve střední Evropě. Odpoledne shlédnete Bratislavu z vyhlídkové lodi.
Zvolený termín:16.05.2020
Cena:799 Kč 599 Kč - sleva 25%
Typ:Poznávací
Země:Rakousko
Délka:1 den
Doprava:autobusem
Strava:vlastní

Popis


Odjezd z Brna od Janáčkova divadla v 6.45 hodin. Nejdříve navštívíte čokoládovnu Hauswirth, kde shlédnete dokumentarní film o firmě a výrobě čokolády, prohlédnete si výrobní prostory a navštívíte firemní prodejnu s možností ochutnávky a nákupu různých čokoládových pochoutek. (Pokud jedete na výlet v sobotu, většinou linky nejedou). Pak pojedete k zámku Schloss Hof. Prohlédnete si interiér zámku a posedíte v zámecké zahradě. Odpoledne nás bude čekat plavba vyhlídkovou lodí po Dunaji. Návrat do Brna okolo 20.30 hodin.

Naše první zastávka bude v čokoládovně Hauswirth, která patří k největším výrobcům cukrovinek v Rakousku. Prohlédnete si výrobní prostory s průvodcem, ochutnáte místní výrobky a kdo bude chtít, může si čokoládové pochoutky zakoupit. Určitě všichni znáte duté čokoládové figurky Mikulášů, andělů, velikonočních zajíčků.

Náš výlet bude pokračovat návštěvou zámku Schloss Hof venkovského sídla a loveckého zámku prince Evžena Savojského. Stavitelem zámku byl Johann Lucas von Hildebrandt. Osobní volno strávíte v nádherných zámeckých zahradách.

V odpoledních hodinách se vypravíte do bratislavského přístavu, kde nastoupíte na loď a zúčastníte se plavby vyhlídkovou lodí okolo pobřeží Bratislavy. Z lodi se vydáte přímo do centra Bratislavy, kde můžete posedět u kávy nebo se projít historickým centrem.

Zámek Schloss Hof

Areál zámku Schlosshof se rozkládá na více než padesáti hektarech půdy. Působivý komplex s majestátním zámkem, nádhernými terasovitými zahradami a malebnou panskou farmou byl založen na konci dvacátých let osmnáctého století jako venkovské sídlo a lovecký zámek pro prince Evžena Savojského. Hlavní stavitel Johann Lucas von Hildebrandt měl k dispozici prakticky neomezené zdroje, neboť jeho zákazník byl nejen úspěšný vojevůdce, ale také jeden z nejbohatších mužů své doby. Stovky dělníků, řemeslníků a zahradníků pak několik let pracovaly na realizaci Hildebrandtových plánů. Dílo bylo z velké části dokončeno kolem roku 1730 a vznikl tak jeden z nejpůsobivějších barokních uměleckých skvostů v Evropě. V roce 1756 komplex koupila císařovna Marie Terezie a začala ho používat jako letní sídlo.

Plavba vyhlídkovou lodí

Vyhlídka začíná pohledem na historickou část Bratislavy a její nábřeží, Bratislavský hrad, pokračuje pod Nový most (most bez podpěr zavěšený na asymetrickém pylonu), pod most Lafranconi, kde se loď otáčí. Na pravém břehu Dunaje Vás upoutá Sad Janka Kráľa. Plavba pokračuje pod Starý most směrem k mostu Apollo.


Cena zahrnuje: přepravu autobusem vybaveným WC a klimatizaci, vstup do čokoládovny a služby průvodce
Cena nezahrnuje: cestovní pojištění, vstupné
Ceny vstupného: vstup do zámku Schloss Hof (prohlídka zámku s průvodcem ve slovenském jazyce, vstup do zahrad), plavba vyhlídkovou lodí - celkem 820 Kč dospělý, 520 € dítě do 15-ti let.

Zámek Schloss HofZámek Schloss Hof - zahradyZámek Schloss Hof - zahradyZámek Schloss HofZámek Schloss Hof
Zámek Schloss HofVyhlídková plavba po DunajiVyhlídková plavba po DunajiVyhlídková plavba po DunajiZajíčci z čokoládovny Hauswirth


Služby a kalkulace ceny

Název služby Cena Počet
Cena za osobu - odjezd z Brna 599,00 Kč

Celková cena zájezdu:

0 KčObjednávka

Vyplňte, prosíme, všechny povinné kolonky označené hvězdičkou *. Děkujeme!

Cestující

Oslovení* Jméno* Příjmení* Datum narození* Občanství*Kontaktní informace

Jméno*: Příjmení*:
Ulice*: Telefon*:
Město*: Email*:
PSČ*:
Poznámka:

Zakoupeno přes voucher číslo:


Termín:
Cena celkem:
Souhlasím s všeobecnými podmínkami a seznámím s nimi všechny učastníky cesty.

© Cesty Evropou, Všechna práva vyhrazena