Zvolený termín:
Cena:
Typ:
Země:
Délka:
Doprava:
Strava:

Popis


Naše první zastávka bude v čokoládovně Hauswirth, která patří k největším výrobcům cukrovinek v Rakousku. Prohlédnete si výrobní prostory s průvodcem, ochutnáte místní výrobky a kdo bude chtít, může si čokoládové pochoutky zakoupit. Určitě všichni znáte duté čokoládové figurky Mikulášů, andělů, velikonočních zajíčků.

Náš výlet bude pokračovat návštěvou zámku Schloss Hof venkovského sídla a loveckého zámku prince Evžena Savojského. Stavitelem zámku byl Johann Lucas von Hildebrandt. Osobní volno strávíte v nádherných zámeckých zahradách.

V odpoledních hodinách se vypravíte do bratislavského přístavu, kde nastoupíte na loď a zúčastníte se plavby vyhlídkovou lodí okolo pobřeží Bratislavy. Z lodi se vydáte přímo do centra Bratislavy, kde můžete posedět u kávy nebo se projít historickým centrem.

Zámek Schloss Hof

Areál zámku Schlosshof se rozkládá na více než padesáti hektarech půdy. Působivý komplex s majestátním zámkem, nádhernými terasovitými zahradami a malebnou panskou farmou byl založen na konci dvacátých let osmnáctého století jako venkovské sídlo a lovecký zámek pro prince Evžena Savojského. Hlavní stavitel Johann Lucas von Hildebrandt měl k dispozici prakticky neomezené zdroje, neboť jeho zákazník byl nejen úspěšný vojevůdce, ale také jeden z nejbohatších mužů své doby. Stovky dělníků, řemeslníků a zahradníků pak několik let pracovaly na realizaci Hildebrandtových plánů. Dílo bylo z velké části dokončeno kolem roku 1730 a vznikl tak jeden z nejpůsobivějších barokních uměleckých skvostů v Evropě. V roce 1756 komplex koupila císařovna Marie Terezie a začala ho používat jako letní sídlo.

Plavba vyhlídkovou lodí

Vyhlídka začíná pohledem na historickou část Bratislavy a její nábřeží, Bratislavský hrad, pokračuje pod Nový most (most bez podpěr zavěšený na asymetrickém pylonu), pod most Lafranconi, kde se loď otáčí. Na pravém břehu Dunaje Vás upoutá Sad Janka Kráľa. Plavba pokračuje pod Starý most směrem k mostu Apollo.

© Cesty Evropou, Všechna práva vyhrazena