Termální jezero Hévíz
Hévízské léčivé jezero, osvěžující tělo i duši, je největším biologicky aktivním přírodním termálním jezerem světa.
Necháte se celý den nadnášet léčivými proudy mezi lekníny, navštíbíte wellness a domů se vrátíte jako znovuzrození.
Zvolený termín:13.04.2019
Cena:999 Kč 749 Kč - sleva 25%
Typ:Zábava a relax, Poznávací
Země:Maďarsko
Délka:1 den
Doprava:autobusem
Strava:vlastní

Popis


Odjezd ráno v 5.00 hodin z Brna. Příjezd do termálních lázní cca 10.00 hodin. Osobní volno, pobyt v lázních 7 hodin. Návrat do Brna okolo 22.00 hodin.

Jezero Hévíz

je největším biologicky aktívním přírodním jezerem s léčivou termální vodou na světe. Je obklopeno 50 ha lesem, který zaručuje neobvyklé a jedinečné mikroklima. Teplota vody jezera je výsledkem smíšení studených a teplých pramenů vyvírajících z hloubky země. V létě dosahuje teplotu 33-35°C, v zimě 26-28°C v závislosti od počasí. Vydatnost pramene o teplotě 40°C, vyvírajícího z podvodní jeskyně, je 410 l za sekundu, díky čemu se voda v jezeře vymění za 3,5 dne. Voda je stále čerstvá a čistá. Vliv léčebných procedur v Hévízi je komplexní, nakolik důležitou roli zde sehrává teplota vody a její chemické složení, bahno, vzduch, radioaktivní záření a podnebí. Voda je hydrokarbonátová, s obsahem síry, jemně radioaktívní a obsahuje vápník a hořčík. Jezero Hévíz je geologická rarita. Všechny termální jezera s teplou vodou na světě leží ve vulkanické vystýlce, koryto jezera Hévíz má však rašelinovité dno. Voda s obsahem vápníku a hořčíku chudá na prach a alergeny je bohatá na aniony bikarbonátu. Nenapodobitelná léčivá síla vody, která za to vděčí vysoké koncentraci minerálních látek, se využívá kromě léčení nemocí pohybového ústrojí také na léčení řad dalších nemocí. Voda působí blahodárně i na hladinu estrogénů, čímž je účinná při léčbě ženských nemocí. Hydrostatický tlak a různorodé pohyby při koupání jsou ideální i pro oběhový systém. Léčivý pramen vyvírá z rašelinového dna hrubého 7 metrů. Vyplavují se z něho vzácné sloučeniny.

Léčivé bahno

na bázi rašeliny, podobně jako léčivé jezero, je světovým unikátem. Bahno se skládá z 80% neorganických a 20% organických látek. Z minerálů převažuje vápník, tvoří až 60% sušin. Drsná křišťálová struktura drobných částic kvarcu a živic působí blahodárně na kůži. Chemický rozbor bahna vykázal různé sloučeniny vápníku, sodíku, hořčíku, silícia, železa, hliníku, sulfátu titanu, hydrokarbonátu, chloridu a jodidu. Soli radia a redukované sloučeniny síry jsou vzácnými faktory při léčbě. Účinky solí radia podporují a zvyšují látkovou výměnu, podporují správné fungování žláz, působí blahodárně na nervovou soustavu a nastartují léčebný proces správným směrem. Obsah radonu zdejšího bahna je nejvyšší ze všech bahen celé krajiny.

Cena zahrnuje: přepravu autobusem, služby technického doprovodu.
Cena nezahrnuje: cestovní pojištění a vstupné do lázní
Cena vstupného: celodenní vstupné 5200 HUF (cca 450 Kč), vstupné na 3 hodiny 3000 HUF (cca 250 Kč). Vstupenky si zakoupíte dle aktuálního ceníku přímo v lázních.

Termální lázně HévízTermální lázně HévízTermální lázně HévízTermální lázně HévízTermální lázně Hévíz
Termální lázně HévízTermální lázně HévízTermální lázně HévízTermální lázně HévízTermální lázně Hévíz


Služby a kalkulace ceny

Název služby Cena Počet
Cena za osobu - odjezd z Brna 749,00 Kč
Cestovní pojištění - osoba do 69 let 25,00 Kč
Cestovní pojištění - osoba 70 let a více 45,00 Kč

Celková cena zájezdu:

0 KčObjednávka

Vyplňte, prosíme, všechny povinné kolonky označené hvězdičkou *. Děkujeme!

Cestující

Oslovení* Jméno* Příjmení* Datum narození* Občanství*Kontaktní informace

Jméno*: Příjmení*:
Ulice*: Telefon*:
Město*: Email*:
PSČ*:
Poznámka:

Zakoupeno přes voucher číslo:


Termín:
Cena celkem:
Souhlasím s všeobecnými podmínkami a seznámím s nimi všechny učastníky cesty.

© Cesty Evropou, Všechna práva vyhrazena