Zvolený termín:
Cena:
Typ:
Země:
Délka:
Doprava:
Strava:

Popis


Old Vienna Schnapsmuseum ve Vídni

O likérku se už pět generací stará rodina Fisherových, jež si poctivě střeží své tajemství na výrobu pálenky. Podíváte se do historie likérů s průvodci, kteří vás s celým procesem výroby poctivě seznámí. Nebude chybět ani ochutnávka šnapsu a samozřejmě se myslí i na děti nebo na ty, kteří nepijí alkohol, čeká na ně výborná malinová šťáva.

Čokoláda Lindt & Sprüngli

Lindt & Sprüngli je švýcarská firma zabývající se výrobou kvalitní čokolády. Čokoláda Lindt je v dnešní době velmi oblíbená a kvalitní značka čokolády. Má hned několik desítek příchutí. Pravou švýcarskou čokoládu si můžete ve firemní prodejně nakoupit.

Zámecký park Schönbrunn

Projdete se dlouhými alejemi mezi umně zastřiženými keři, kolem soch, kašen a nádherných záhonů. Zavítat můžete třeba do palmária z roku 1882, největšího v Evropě, do bludiště, japonské zahrady nebo nahoru na kopec ke glorietu, odkud budete mít při šálku kávy nejhezčí výhled. V bývalých soukromých císařských zahradách hned vedle zámku se setkáte s překrásnými zahradními úpravami ve stylu baroka, v Pouštním domě z roku 1904 budete moci obdivovat jedinečnou sbírku kaktusů.

Zámecký park Belvedér

Tuto barokní zahradu, která dnes patří k nejvýznamnějším v Evropě, dal vybudovat v roce 1700 princ Evžen Savojský. Od března do srpna můžete v horní části Belvedéru, kde se nachází nejstarší alpská zahrada na světě založená před 200 lety arcivévodou Janem, obdivovat na 4 000 kvetoucích alpských rostlin. V nedaleké botanické zahradě, založené Marií Terezií v roce 1754, najdete tuzemské i exotické rostliny. Na deseti hektarech půdy se tady pěstuje a představuje 12000 druhů rostlin z šesti kontinentů, a to nejen pro vědecký výzkum a ochranu druhů, ale také k odpočinku. Zahrada je kromě toho i životním prostorem pro tuzemské zvířecí druhy přímo v centru města (žije tu např. na 130 druhů včel). S původními stromy a loukami vytváří zelenou oázu uprostřed Vídně. Vstup do botanické zahrady i prohlídky zahradou jsou zdarma.

© Cesty Evropou, Všechna práva vyhrazena