Likérka, čokoláda a barokní zahrady Vídně - Schönbrunn a Belvedér
Pojeďte ochutnat kvalitní likér do tradiční vídeňské rodinné firmy, oslaďte si život koupí kvalitní švýcarské čokolády a pokochejte se pohledem na krásně rozkvetlé zámecké parky zámků Schönbrunn a Belvedér.
Nejdříve navštívíte Schnapsmuseum, kde Vám místní průvodce přiblíží historii likérů. Likéry ochutnáte a můžete si je i zakoupit. Nakoupíte kvalitní švýcarskou čokoládu ve firemní prodejně Lindt & Sprüngli. Pak navštívíte parky zámků Schönbrunn a Belvedér. Ať už se vydáte do parku na zámku Schönbrunn nebo do zámecké zahrady Belvedéru, čeká Vás kombinace barokní nádhery a krásy přírody s nezapomenutelnými zážitky.
Zvolený termín:02.06.2018
Cena:890 Kč 499 Kč - sleva 44%
Typ:Poznávací, Zahrady a květiny
Země:Rakousko
Délka:1 den
Doprava:autobusem
Strava:vlastní

Popis


Odjezd z Brna od Janáčkova divadla v 7.30 hodin. Nejdříve navštívíme Alt Wiener Snapsmuseum, o které se už pět generací stará rodina Fisherových, jež si poctivě střeží své tajemství na výrobu pálenky. Podiváte se do historie likérů s průvodci, kteří vás s celým procesem výroby seznámí. Likéry můžete ochutnat a nakoupit. K mání jsou likéry slabé, sladké, přes řádné pálenice, až po absint. Nakoupíte v prodejně firmy Lindt & Sprüngli švýcarskou kvalitní čokoládu. Pak pojedeme do zahrad Schönbrunnu. Projdetete se dlouhými alejemi mezi umně zastřiženými keři, kolem soch, kašen a nádherných záhonů. Zavítat můžete třeba do palmového skleníku z roku 1882, největšího v Evropě, do bludiště, japonské zahrady nebo nahoru na kopec ke glorietu. Kdo bude mít zájem, může si prohlédnout interér zámku s průvodcem. Přejedeme k zámku Belvedér. V této barokní zahradě se nachází nejstarší alpská zahrada na světě. Můžete zde obdivovat na 4 000 kvetoucích alpských rostlin. V nedaleké botanické zahradě najdete tuzemské i exotické rostliny. Na deseti hektarech půdy se tady pěstuje a představuje 12000 druhů rostlin z šesti kontinentů. Návrat do Brna okolo 20.30 hodin.

Old Vienna Schnapsmuseum ve Vídni

O likérku se už pět generací stará rodina Fisherových, jež si poctivě střeží své tajemství na výrobu pálenky. Podíváte se do historie likérů s průvodci, kteří vás s celým procesem výroby poctivě seznámí. Nebude chybět ani ochutnávka šnapsu a samozřejmě se myslí i na děti nebo na ty, kteří nepijí alkohol, čeká na ně výborná malinová šťáva.

Čokoláda Lindt & Sprüngli

Lindt & Sprüngli je švýcarská firma zabývající se výrobou kvalitní čokolády. Čokoláda Lindt je v dnešní době velmi oblíbená a kvalitní značka čokolády. Má hned několik desítek příchutí. Pravou švýcarskou čokoládu si můžete ve firemní prodejně nakoupit.

Zámecký park Schönbrunn

Projdete se dlouhými alejemi mezi umně zastřiženými keři, kolem soch, kašen a nádherných záhonů. Zavítat můžete třeba do palmária z roku 1882, největšího v Evropě, do bludiště, japonské zahrady nebo nahoru na kopec ke glorietu, odkud budete mít při šálku kávy nejhezčí výhled. V bývalých soukromých císařských zahradách hned vedle zámku se setkáte s překrásnými zahradními úpravami ve stylu baroka, v Pouštním domě z roku 1904 budete moci obdivovat jedinečnou sbírku kaktusů.

Zámecký park Belvedér

Tuto barokní zahradu, která dnes patří k nejvýznamnějším v Evropě, dal vybudovat v roce 1700 princ Evžen Savojský. Od března do srpna můžete v horní části Belvedéru, kde se nachází nejstarší alpská zahrada na světě založená před 200 lety arcivévodou Janem, obdivovat na 4 000 kvetoucích alpských rostlin. V nedaleké botanické zahradě, založené Marií Terezií v roce 1754, najdete tuzemské i exotické rostliny. Na deseti hektarech půdy se tady pěstuje a představuje 12000 druhů rostlin z šesti kontinentů, a to nejen pro vědecký výzkum a ochranu druhů, ale také k odpočinku. Zahrada je kromě toho i životním prostorem pro tuzemské zvířecí druhy přímo v centru města (žije tu např. na 130 druhů včel). S původními stromy a loukami vytváří zelenou oázu uprostřed Vídně. Vstup do botanické zahrady i prohlídky zahradou jsou zdarma.


Cena zahrnuje: přepravu autobusem vybaveným WC a klimatizaci, služby průvodce, vstupy do zámeckých parků zdarma
Cena nezahrnuje: cestovní pojištění, vstupné do likérky, vstupné na prohlídku zámku Schönbrunn s českým průvodcem.
Ceny vstupného: vstup do Muzea SNAPS včetně ochutnávky 8 € za osobu. Vstupné se bude vybírat v autobuse.
Vstupné na prohlídku zámku Schönbrunn s českým průvodcem: dospělý 690 Kč, dítě 6 až 18 let 480 Kč. Pokud máte zájem o prohlídku, je nutno vstupenku předem v objednávce výletu rezervovat a uhradit dle smlouvy. Minimální počet osob pro prohlídku s českým průvodcem je 20 osob.

Likérka ve VídniLikérka ve VídniProdejna čokoládovny LindtProdejna čokoládovny LindtSchönbrunn - zahrady
Schönbrunn - zahradyBelvedér - zahradySchönbrunn - zahradyBelvedér - zahradyBelvedér - zahrady
Belvedér - zahradyBelvedér - zahrady


Služby a kalkulace ceny

Název služby Cena Počet
Cena na osobu - odjezd z Brna 499,00 Kč
Cena za osobu - odjezd z Mikulova 499,00 Kč
vstupné na prohlídku zámku Schönbrunnu - dospělý 690,00 Kč
vstupné na prohlídku zámku Schönbrunnu - dítě od 6 do 18 let 480,00 Kč
Cestovní pojištění - osoba do 69 let 25,00 Kč
Cestovní pojištění - osoba 70 let a více 45,00 Kč

Celková cena zájezdu:

0 KčObjednávka

Vyplňte, prosíme, všechny povinné kolonky označené hvězdičkou *. Děkujeme!

Cestující

Oslovení* Jméno* Příjmení* Datum narození* Občanství*Kontaktní informace

Jméno*: Příjmení*:
Ulice*: Telefon*:
Město*: Email*:
PSČ*:
Poznámka:

Zakoupeno přes voucher číslo:


Termín:
Cena celkem:
Souhlasím s všeobecnými podmínkami a seznámím s nimi všechny učastníky cesty.

© Cesty Evropou, Všechna práva vyhrazena