Vyhlídka Pět prstů a návštěva Ledové a Mamutí jeskyně
Pojeďte se pokochat pohledem na Dachstein z unikátní vyhlídky, která se nachází nad propastí 400 metrů, projít se po po ledu silném až 25 metrů a prohlédnout si kolosální rozměry zdejších podzemních prostor.
Nejdříve pojedeme lanovkou z Obertraunu k zastávce Schönbergalm. Prohlédneme si Velkou ledovou jeskyni a Mamutí jeskyni. Poté pojedeme lanovkou na vrchol Krippenstein, odkud půjdeme pěšky k vyhlíce Pět prstů.
Cena: od 1399,00 Kč
Termíny: 19.06.2021, 26.06.2021
Nástupní místa: Praha, Benešov, Tábor, České Budějovice, Brno, Znojmo
Typ: Poznávací
Země: Rakousko

Popis


Odjezd z Prahy ve 2.00 hodiny, příjezd k nástupní stanici lanovky okolo 8.30 hodin. Odjezd z Brna ve 02.00 hodiny, příjezd k nástupní stanici lanovky okolo 8.30 hodin. Odjezd z Bratislavy v 01.00 hodinu, příjezd k nástupní stanici lanovky okolo 8.30 hodin. Jízda lanovkou z Obertraunu k zastávce Schönbergalm. Prohlídka Velké ledové jeskyně a Mamutí jeskyně. Pak budete pokračovat lanovkou na vrchol Krippenstein, kde se nachází vyhlídka pět prstů s jedinečným pohledem na Dachstein a oba jeho ledovce. Vyhlídka má 5 různých můstků a připomíná tvar ruky. Osobní volno.
Odjezdová místa:
Trasa 1.: Praha (stanice metra Opatov - viz bod na mapě) ve 2.00 hod., Benešov 2.45 hod., Tábor ve 3.30 hod a z České Budějovice v 4.30 hod. Návrat do Prahy do půlnoci.
Trasa 2.: Brno, Janáčkovo divadlo ve 2.00 hodin, Znojma 2.15 hodin. Návrat do Brna do půlnoci.
Trasa 3.: Bratislava, parkoviště za sportovní halou Mladosť v 1.30 hodin. Návrat do Bratislavy do půlnoci.

Nejdříve navštívíte Ledovou a Mamutí jeskyni. Poslední doba ledová tady zanechala pozoruhodné ledové hory, ledovce nebo nádherné zmrzlé vodopády, které zde vznikly činností podzemních vod. Nejzajímavější jeskyní v Dachsteinhöhlen je Obří ledová jeskyně (Eishöhle). Jeskyně jsou pojmenovány v tomto podzemním ledovém králoství po králi Artušovi nebo po keltských hrdinech Parsifalovi a Tristanovi. Obří ledová jeskyně je unikátní velkým množstvím ledu, který navíc i v období klimatických změn (zatím) stále přibývá. Největší ledová homole měří skoro deset metrů a místy půjdete po ledu až 25 metrů silném. O něco dále se nachází vchod do druhého jeskynního systému Dachsteinhöhlen. Jmenuje se Mamutí jeskyně (Mammuthöhle). a je nazvaná nikoli podle mamutů-zvířat, ale podle kolosálních rozměrů zdejších podzemních prostor.

V odpoledních hodinách se vypravíme na Vyhlídkovou plošinu pět prstů, která nabízí adrenalinový zážitek v nejvyšších patrech. Plošina se tyčí jako ruka nad propastí hlubokou 400 metrů. Na 5 různých lávkách, 5 prstech (5 fingers), máte možnost otestovat Vaši odolnost vůči závrati. Z lávek se Vám naskytne pohled do hlubin pod Vámi a na jezero Halstätter See a vnitřní Solnou komoru.


Cena zahrnuje: přepravu autobusem vybaveným WC a klimatizaci, služby průvodce
Cena nezahrnuje: cestovní pojištění, vstupné
Ceny vstupného: vstup do Ledové jeskyně, Mamutí jeskyně, jízda lanovkou - celkem 1290 Kč dospělý, 1085 Kč mládež (narození 2001, 2002, 2003), 750 Kč dítě (narození 2004 až 2013). Pokud máte zájem o zajištění vstupenek, je nutno vstupenky v objednávce výletu rezervovat a uhradit dle smlouvy.