Křišťálově průzračná Plitvická jezera, nádherné vodopády. Vítejte v říši Vinnetoua
Připadáte si tu jako v ráji. Tyrkysová jezera, impozantní vodopády, bílé skály. Není divu, že Plitvická jezera jsou nejen přírodním skvostem Chorvatska, ale i pod ochranou UNESCO.
Na území pod Malou Kapelou a Plešivcem je možné na ploše 30 000 hektarů napočítat 16 různě velkých krasových vodních ploch ležících stupňovitě nad sebou. U Plitvického Leskovace se rozprostírá velké Proščanské jezero, které od Horních a Dolních jezer oddělují první vodopády. Na vodopády tu narazíte doslova všude, na zhruba sedmikilometrovém úseku je jich celkem 92, přičemž výškový rozdíl mezi jezery činí 156 metrů. Největší je na spodním konci jezera Kozjak, které má rozlohu přes čtvereční kilometr.
Zvolený termín:05.05.2018
Cena:1499 Kč 1099 Kč - sleva 27%
Typ:Poznávací, Turistický
Země:Chorvatsko
Délka:1 den
Doprava:autobusem
Strava:vlastní

Popis


Odjezd z Brna od Janáčkova divadla cca v 23:00 hodin. Kolem 09:00 hod. příjezd na Plitvická jezera. Celodenní pobyt v národním parku. Kolem 18:00 hod. odjezd zpět do ČR, návrat do Brna cca v 4:00 hodiny.

Plitvická jezera

Národním parkem bylo toto místo vyhlášeno již v roce 1949 a je také součástí světového dědictví UNESCO. Tato oblast jistě patří k nejkrásnějším místům Evropy. Rozkládá se v horské krajině v nadmořské výšce kolem 600 m obklopená hustými bukovými a jedlovými lesy, zčásti i pralesy a můžeme zde nalézt na 16 větších i menších jezer s křišťálově čistou vodou modrozelené barvy. Celý vodní systém je zásobován vodou z mnoha malých říček a potůčků a jezera jsou vzájemně provázána soustavou mnoha kaskád a vodopádů, které vznikly nárůstem krápníkové hmoty. V průběhu mnoha tisíciletí tak voda postupně utvářela tuto krajinu, omílala skály a vytvářela nádherné přírodní scenérie. Postupným usazováním vápence zde pak vznikaly překážky dotvářející celkový ráz krajiny. Tyto usazeniny pak postupně pokrývají i dna jezer a dávají vodě její jiskřivou krásu. Celý park se rozkládá na území téměř 30 000 hektarů a vyskytuje se zde velké množství různých druhů zvířat i rostlin, včetně hnědého medvěda a vlka.

Pro návštěvníky jsou pořádány okružní jízdy ve speciálních vyhlídkových vozidlech a loďmi na elektrický pohon. Nejprve jste lodí přepraveni přes jezero a ocitnete se tak ve vodním království, kde přímo mezi stromy, ale i všude kolem Vás tečou zurčící potůčky. Po parku se pohybujete pěšky po upravených dřevěných chodníčcích a stezkách a ocitáte se tak přímo mezi říčkami a jezery. V případě, že už se budete cítit zmoženi, je možné dopravit se ke vchodu speciálními vyhlídkovými autobusy, které Vás zdarma odvezou od zastávek nacházejících se v blízkosti jezer.

Horní část Plitvických jezer

Horní část plitvických jezer nacházející se v dolomitové kotlině tvoří 12 jezer: Prošćansko jezero, Ciginovac, Mali Jovinovac, Galovac, Milino jezero, Okrugljak, Batinovac, Vir, Veliki Jovinovac, Gradinsko jezero, Kozjak a Veliki Burget.

Horní jezera napájí dvě říčky Bijela a Crna, které jezera spojuje. Úplně nejvýše leží Prošćanské jezero, které patří mezi největší z plitvických jezer (Největší se svou plochou přes 80 ha je jezero Kozjak). Do tohoto jezera vtékají malé říčky a potoky a odtud se dál napájejí ostatní jezera, až znich voda vytéká do jedné řeky pojmenované Korana na konci parku u soutoku s potokem Plitvice. Jezera jsou terasovitě rozložena, terasy a hráze se neustále zvětšují (dolomit, travertin) a jsou propojená nádhernými vodopády (například Sastavci).

Dolní čast jezer

Druhou část plitvických jezer tvoří jen 4 jezera (Milanovac, Gavanovac, Kaludjerovac, Novakovića Brod). Jezera většinou vznikla propadem vody do podzemních jeskyň nebo vymletím pomocí vod z horních jezer a jejich vodopádů.

Virtuální prohlídka Plitvických jezer (prohlídka se spustí stisknutím šipky nebo textu POKRENI ŠETNJU).


Cena zahrnuje: přepravu autobusem, služby průvodce
Cena nezahrnuje: cestovní pojištění, vstupné
Vstupné do národního parku zahrnuje vstup do parku, projížďku lodičkou po jezeře, jízdu vláčkem a rezervační poplatek.
Vstupné: 390 Kč dospělý (starší 18-ti let), 210 Kč děti a mládež do 18 let. Pokud máte zájem o zajištění vstupenky, je nutno vstupenku v objednávce výletu rezervovat a uhradit dle smlouvy.

Plitvická jezeraPlitvická jezeraPlitvická jezeraPlitvická jezeraPlitvická jezera
Plitvická jezeraPlitvická jezeraPlitvická jezeraPlitvická jezeraPlitvická jezera
Plitvická jezeraPlitvická jezeraPlitvická jezeraPlitvická jezeraPlitvická jezera


Služby a kalkulace ceny

Název služby Cena Počet
Cena za osobu - odjezd z Brna 1099,00 Kč
Cena za osobu - odjezd z Mikulova 1099,00 Kč
Vstupné do národního parku - dospělý 390,00 Kč
Vstupné do národního parku - dítě 7 - 18 let 210,00 Kč
Cestovní pojištění - osoba do 69 let 25,00 Kč
Cestovní pojištění - osoba 70 let a více 45,00 Kč

Celková cena zájezdu:

0 KčObjednávka

Vyplňte, prosíme, všechny povinné kolonky označené hvězdičkou *. Děkujeme!

Cestující

Oslovení* Jméno* Příjmení* Datum narození* Občanství*Kontaktní informace

Jméno*: Příjmení*:
Ulice*: Telefon*:
Město*: Email*:
PSČ*:
Poznámka:

Zakoupeno přes voucher číslo:


Termín:
Cena celkem:
Souhlasím s všeobecnými podmínkami a seznámím s nimi všechny učastníky cesty.

© Cesty Evropou, Všechna práva vyhrazena