Plavba lodí po Dunaji a údolí Wachau
Údolí Wachau je zapsané na seznamu UNESCO a je to snad nejkrásnější úsek Dunaje, krajina vinic s hrady, kláštery a starobylými městečky.
Wachau je rozlehlé údolí v Dolním Rakousku, jehož jádro tvoří řeka Dunaj. Je dlouhé 36 km a leží mezi Melkem a Kremsem. Přitahuje svými přírodními krásami i řadou kulturních a historických památek. Je to místo, ke kterému se váže mnoho zajímavých příběhů, ale i nabídka místních kulinářských specialit.
Zvolený termín:27.06.2020
Cena:849 Kč
Typ:Poznávací, Turistický
Země:Rakousko
Délka:1 den
Doprava:autobusem
Strava:vlastní

Popis


V 7:00 hod. odjezd z Brna od Janáčkova divadla. Příjezd do Kremsu, odkud poplujete lodí do Melku. Plavba trvá cca 3 hodiny. V průběhu plavby se Vám naskytne zajímavý pohled na břehy údolí z hladiny veletoku Dunaje. V Melku osobní volno. Kdo bude mít zájem, může v rámci osobního volna navštívit klášter. Klášter si projdete sami bez průvodce. V Melku na vás bude čekat autobus a pojedete do Dürnsteinu, kde navštívíte zříceninu hradu Burgruine. Autobusem přejedete do Kremsu, projdete se městečkem a pojedete zpět do ČR. Návrat do Brna okolo 21:00 hodin.

Melk

Navštívíme městečko Melk,kde je benediktinské opatství s velkolepým barokním klášterem. K jeho slávě přispěl i italský spisovatel Umberto Eco,který sem zasadil děj svého románu Jméno růže, v jehož filmové podobě ztvárnil hlavní roli Sean Connery.

Dürnstein

Zastavíme se v Dürnsteinu, jednom z nejkrásnějších městeček v údolí Wachau – uvidíme zde barokní klášterní kostel s modrobílou věží a zříceninu hradu Burgruine, kde byl vězněn anglický král Richard Lví srdce, při svém návratu z křížové výpravy.

Krems

Prohlédneme páté největší město Rakouska Krems, odkud skutečně pochází Kremžská hořčice, dále Steiner Tor - zachovalou městskou bránu z 15. stol., kostely Bürgerspilskirche a Pfarrkirche s bohatou barokní výzdobou, radnici, pěší zónu lemovánou historickými měšťanskými domy.

Během zájezdu budeme mít také možnost ochutnat místní speciality: housky Wachauer Laberl, jejichž recept je doposud přísně střežen, posilnit se likérem z výtečných místních meruněk nebo se zastavit v některé z místních kavárniček a okusit jablečný koláč s kávou, či sklenku výborného místního vína.

Cena zahrnuje: přepravu autobusem vybaveným WC a klimatizaci, služby průvodce.
Cena nezahrnuje: cestovní pojištění, vstupné do kláštera v Melku (cca 10 € - návštěva v osobním volnu), lodní lístek Melk - Krems 750 Kč dospělý, 375 dítě do 15 let. (Ceny z roku 2019). Pokud máte zájem o lodní lístek, je nutno lístek v objednávce výletu rezervovat a uhradit dle smlouvy.

Romantická plavba lodí údolím WachauPohled na Dürnstein z paluby lodi, v pozadí zřícenina hradu BurgruineLoď proplouvající kolem městečka DürnsteinZřícenina hradu Burgruine, kde byl vězněn anglický král Richard Lví srdce - údolí Wachau, DürnsteinVelkolepý barokní kláštere v Melku je největší benediktinský klášter v Evropě
Nádherná nástěnná malba v Mramorovém sále - benediktinský klášter v MelkuImpozantní knihovna v klášteru MelkPohled na Krems z paluby lodiSteiner Tor - zachovalá městská brána z 15. stol. - KremsPlánek lodní trasy v údolí Wachau


Služby a kalkulace ceny

Název služby Cena Počet
Cena za osobu - odjezd z Brna 849,00 Kč
Cena za osobu - odjezd ze Znojma 849,00 Kč
Lodní lístek - dospělý (od 15 let) 750,00 Kč
Lodní lístek - děti (10,00 - 14,99 let) 375,00 Kč
Cestovní pojištění do 69 let 50,00 Kč
Cestovní pojištění 70 let a více 90,00 Kč

Celková cena zájezdu:

0 KčObjednávka

Vyplňte, prosíme, všechny povinné kolonky označené hvězdičkou *. Děkujeme!

Cestující

Oslovení* Jméno* Příjmení* Datum narození* Občanství*Kontaktní informace

Jméno*: Příjmení*:
Ulice*: Telefon*:
Město*: Email*:
PSČ*:
Poznámka:

Zakoupeno přes voucher číslo:


Termín:
Cena celkem:
Souhlasím s všeobecnými podmínkami a seznámím s nimi všechny učastníky cesty.

© Cesty Evropou, Všechna práva vyhrazena