Vánoční trhy v Krakowě
Prožijte s námi kouzlo Vánoc a poznejte adventní Krakow.
Užijete si pohodu na zdejším velkolepém vánočním trhu.
Cena: od 1299,00 Kč
Termíny: 16.12.2023
Nástupní místa: Brno, Vyškov, Prostějov, Olomouc, Ostrava
Typ: Adventní, Poznávací
Země: Polsko

Popis


Odjezd z Brna v ranních hodinách. Příjezd do Krakova okolo poledne, individuální volno k návštěvě vánočních trhů. Odjezd z Krakowa v 19.00 hodin, předpokládaný příjezd do Brna okolo půlnoci. 

Vánoční trhy v Krakowě

Krakow je klenot mezi městy Polska a adventní trhy zde mají skutečně dlouhou tradici. Najdete na nich stánky s tradičními řemeslnými výrobky a pokrmy: grilovanou klobásou, jitrnicovým prejtem, pstruhy, uzeným sýrem s brusinkami nebo žebírky. Vynikající je také zelňačka nebo vývar s klobáskou. Zahřát se pak můžete svařeným vínem nebo horkým čajem či medovinou.

Krakow

Kdysi hlavní město Polska, dnes jednoho z nejkrásnějších architektonických skvostů v Evropě. Od 11. století do začátku 17. století byl hlavním sídlem polských králů. Srdcem města je královský hrad Wawel a katedrála, tyčící se nad řekou Vislou. Historické centrum města je zapsáno na Seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. Projdete se Královskou cestou (Via regia). Na největším středověkém evropském náměstí - Rynek Glowny s rozměry 200 x 200 metrů se nachází věž jako pozůstatek středověké radnice, Mariánský kostel s největším pozdně gotickým oltářem na světě, jehož autorem byl norimberský sochař Veit Stoss, renesanční Sukiennice (bývalé soukenické krámy), projdeme pod Floriánskou bránou, podíváme se na Barbakán.


Cena zahrnuje: přepravu autobusem vybaveným WC a klimatizaci, služby průvodce 
Cena nezahrnuje: cestovní pojištění