Pohádkové zámky šíleného krále – Neuschwanstein a Linderhof
Zámek Neuschwanstein vznikl jako výplod pomatené mysli bavorského krále Ludvíka II. a dnes je zhmotněním všech romantických představ, pohádek a snů. Další Ludvíkův zámek, rokokový zámek Linderhof, byl postaven podle vzoru francouzských králů.
Věžemi ověnčená silueta zámku Neuschwanstein se stala inspirací Waltu Disneymu pro zámek Sněhurky. Zámek je umístěn na vysokém skalnatém vrchu v bavorských Alpách. Francouzský Versailles sloužil jako předloha při stavbě zámku Linderhof. Nádherný je park o rozloze 198 ha a zahrada se slavnou jeskyní Grotto, která byla vystavěna jako ilustrace prvního dějství Wagnerova Tannhäusera.
Cena: od 1399,00 Kč od 1199,00 Kč - sleva 14%
Termíny: 21.05.2022
Nástupní místa: Praha, Plzeň
Typ: Poznávací
Země: Německo

Popis


Příjezd k zámku Neuschwanstein okolo 8.00 hodin ráno. Prohlídka zámku, osobní volno. Zámek patří k těm nejpopulárnějším a nejznámějším i díky dětským puzzlům, fotografiím a reprodukcím. Odpoledne navštívíme další Ludvíkův zámek, rokokový zámek Linderhof, který byl postaven podle vzoru francouzských králů v nádherné horské krajině. Osobní volno. Jeskyně Grotto je v součané době zavřená, probíhá rekonstrukce. Příjezd do Prahy okolo půlnoci. 
Odjezdová místa: 
Praha Zličín (parkoviště autobusů pod nákupním centrem Metropole Zličín - metro - viz bod na mapě) v 00.45 hodin. Plzeň, Olympia Písecká – Plzeň, parkoviště před obchodním domem Intersport v 1.45 hodin.

Zámek Neuschwanstein

Podivínský král stavěl zámky výhradně pro sebe. Stavěl je na málo přístupných místech a utíkal do nich před lidmi, aby se oddával romantickým představám o středověku a germánských mýtech. Byl velkým milovníkem Wagnerovy hudby, ale měl fobii z lidí. Proto v divadle, které se rozhodl navštívit, nesměl být kromě něj ani jediný divák. Zámek Neuschwanstein budovaný dlouhých 17 let byl dokončen v roce 1886. Jeho stavba stála přinejmenším dvanáct milionů marek, což byla tehdy obrovská suma. Má na 200 pokojů, jsou zde vynikající řemeslné práce a luxusní vybavení. Skutečně fascinující dojem vyvolávají trůnní a hudební sál, vyzdobené obrazovými cykly. U královy pracovny je dokonce i malá umělá jeskyně. Od zámku jsou krásné výhledy na Alpy.

Zámek Linderhof

Zámek byl postaven v roce 1870 nedaleko Oberammergau a to v  rokokovém stylu. Je nejmenším, ale nejkrásnějším ze zámků, které nechal Ludvík vybudovat a také zde nejraději pobýval. Dá se říci, že při stavbě mu za vzor sloužil Versailles. Vstupní hala je obklopena červenými mramorovými pilastry a stojí zde jezdecká socha Ludvíka XIV. Západní gobelínový pokoj je monumentální soukromou místností. Pokoj je bohatě malířsky vyzdoben a jsou zde staré hudební nástroje. Kromě zámku je zde i okouzlující park o rozloze 198 ha a zahrada se slavnou jeskyní Grotto, která byla vystavěna jako ilustrace prvního dějství Wagnerova Tannhäusera.


Cena zahrnuje: přepravu autobusem vybaveným WC a klimatizaci, služby průvodce
Cena nezahrnuje: cestovní pojištění, vstupné
Vstupné do zámku Neuschwanstein a do zámku Linderhof včetně rezervačních poplatků 750 Kč, děti a mládež do 18 let mají vstup zdarma, platí pouze rezervační poplatky 130 Kč. Pokud máte zájem o zajištění vstupenek, je nutno vstupenky v objednávce výletu rezervovat a uhradit dle smlouvy. 
Prohlídky jsou v českém jazyce.