Dunajská cyklostezka - na kole podél Dunaje z Melku do Kremsu
Údolí Wachau je zapsané na seznamu UNESCO a je to snad nejkrásnější úsek Dunaje, krajina vinic s hrady, kláštery a starobylými městečky. Dokonalý povrch a rovina Dunajské cyklostezky Vás nadchne.
Wachau je rozlehlé údolí v Dolním Rakousku, jehož jádro tvoří řeka Dunaj. Je dlouhé 36 km a leží mezi Melkem a Kremsem. Přitahuje svými přírodními krásami i řadou kulturních a historických památek. Je to místo, ke kterému se váže mnoho zajímavých příběhů, ale i nabídka místních kulinářských specialit.
Cena: od 1099,00 Kč od 999,00 Kč - sleva 9%
Termíny: 19.08.2023
Nástupní místa: Brno, Znojmo
Typ: Poznávací, Turistický
Země: Rakousko

Popis


Příjezd do Melku s obrovským klášterem. Kdo bude mít zájem, může v rámci osobního volna navštívit klášter. Klášter si projdete sami bez průvodce. Pak vjedeme do údolí Wachau. Mineme hrad Aggstein (možnost navštívit hrad, velké převýšení), prohlédneme si Spitz a zříceninu hradu Dürnstein. Přijedeme až do Kremsu. Zde na vás bude čekat autobus a pojedeme zpět do ČR.  

Odjezdová místa: 
Trasa: Brno,  Znojmo
 

Trasa:  ↔ 40 km, ↑ 100 m, ↓ 150 m

Cyklotrasa podél Dunaje je vhodná pro jakýkoliv druh kola. Zájezd je vhodný také pro rodiny s dětmi nebo cyklo vozíčky.

 

Melk

Navštívíme městečko Melk,kde je benediktinské opatství s velkolepým barokním klášterem. K jeho slávě přispěl i italský spisovatel Umberto Eco,který sem zasadil děj svého románu Jméno růže, v jehož filmové podobě ztvárnil hlavní roli Sean Connery.

Aggstein

Hrad Aggstein spatřil světlo světa ve dvanáctém století, v dnešní době se něj ale bohužel dochovaly jen ruiny. I přesto si Aggstein v dnešní době prohlédne na 55 tisíc návštěvníků ročně, což z něj dělá nejnavštěvovanější turistické lákadlo celých Dolních Rakous.

Spitz

Spitz an der Donau je půvabné historické dolnorakouské městečko a - jak už to v oblasti Wachau bývá dobrým zvykem - památkami se zde rozhodně nešetří. Tou první, kterou při cestě ve směru od Melku nelze přehlédnout, je krásná zřícenina hradu Hinterhaus, která se vypíná na skalnatém hřebenu mezi vinicemi. Zřícenina rozsáhlého hradu, která svým způsobem slouží rovněž jako originální rozhledna nebo vyhlídková terasa, je volně přístupná a proto račte dál ...

Dürnstein

Zastavíme se v Dürnsteinu, jednom z nejkrásnějších městeček v údolí Wachau – uvidíme zde barokní klášterní kostel s modrobílou věží a zříceninu hradu Burgruine, kde byl vězněn anglický král Richard Lví srdce, při svém návratu z křížové výpravy.

Krems

Prohlédneme páté největší město Rakouska Krems, odkud skutečně pochází Kremžská hořčice, dále Steiner Tor - zachovalou městskou bránu z 15. stol., kostely Bürgerspilskirche a Pfarrkirche s bohatou barokní výzdobou, radnici, pěší zónu lemovánou historickými měšťanskými domy.

Během zájezdu budeme mít také možnost ochutnat místní speciality: housky Wachauer Laberl, jejichž recept je doposud přísně střežen, posilnit se likérem z výtečných místních meruněk nebo se zastavit v některé z místních kavárniček a okusit jablečný koláč s kávou, či sklenku výborného místního vína.

Cena zahrnuje: přepravu autobusem vybaveným WC a klimatizaci, cyklovlek, služby  průvodce. 
Cena nezahrnuje: cestovní pojištění, vstupné do kláštera v Melku (cca 10 € - návštěva v osobním volnu), vstupné na zříceninu Aggstein (cca 7 € - návštěva v osobním volnu), přívoz (cca 3 €) .