Největší ledová jeskyně na světě a dvoustupňový vodopád
Podívejte se pod povrch naší planety a objevte nádherný, tajemný a chladivý svět.
Nezapomenutelné zážitky na vás čekají v ledovové jeskyni Eisriesenwelt, ke které se dostanete nejprudší visutou lanovkou Rakouska. Pak vás čeká krátká procházka za úchvatným dvoustupňovým vodopádem.
Cena: od 1499,00 Kč od 1199,00 Kč - sleva 20%
Termíny: 14.09.2024
Nástupní místa: Praha, Benešov, Tábor, České Budějovice
Typ: Poznávací
Země: Rakousko

Popis


Odjezd z Prahy okolo 2:00 hodiny.  Nejdříve navštívíte ledovou jeskyni. Přejezd k vodopádu, turistika okolo vodopádu. Návrat do Prahy okolo 23:00 hodin. 

Eisriesenwelt, doslova Svět ledových obrů

je rozsáhlý jeskynní komplex s úchvatnými ledovými útvary. Největší ledová jeskyně na světě se ukrývá uvnitř hory Hochkogel. K jejímu vchodu, který je v nadmořské výšce 1 647 metrů, pojedete visutou lanovku, která je se sklonem až 50 ° nejprudší v Rakousku. Z horní stanice je pak nutné pokračovat  pěšky po serpentinách v západní stěně hory ke vchodu do jeskyně.

Gollinger Wasserfall

Voda se objevuje na povrchu v obrovské krasové vyvěračce z vodní jeskyně Schwarzbachfall Höhle a má stálou teplotu 5 - 6 °C. Horní stupeň Gollinger Wasserfall padá z jeskyně do obřího vodního kotle, odkud protéká pod přírodním skalním mostem. Dolní stupeň s výškou 25 metrů je nejhezčí a padající voda se rozstřikuje pěkně do vějíře. Celý vodopád si můžeme prohlédnout ze soustavy ocelových lávek, můstků a schodišť, které nás zavedou až k vývěrové jeskyni.

Cena zahrnuje: přepravu autobusem vybaveným WC a klimatizaci,služby průvodce 
Cena nezahrnuje: cestovní pojištění, vstupné
Cena vstupného - jízda lanovkou, vstupné do ledové jeskyně a vstup k vodopádu: 1150 Kč dospělí, 850 Kč mládež do 18-ti let, 625 Kč dítě do 15 let. Pokud máte zájem o zajištění vstupenek, je nutno vstupenky v objednávce výletu rezervovat a uhradit dle smlouvy.