Pohádkové zámky šíleného krále – Neuschwanstein a Hohenschwangau
Dětství Ludvík II. trávil v alpském podhůří na zámku Hohenschwangau. Na protějším kopci pak zámek Neuschwanstein vznikl jako výplod jeho pomatené mysli.
Zámky jsou umístěny na vysokých skalnatým vrších v bavorských Alpách a stojí vzdušnou čarou jen několik stovek metrů od sebe. Věžemi ověnčená silueta zámku Neuschwanstein se stala inspirací Waltu Disneymu pro zámek Sněhurky. Ludvík II. byl vychováván na zámku Hohenschwangau, zde také zemřela jeho matka.
Cena: od 1599,00 Kč od 1299,00 Kč - sleva 19%
Termíny: 24.08.2024
Nástupní místa: Praha, Plzeň
Typ: Poznávací
Země: Německo

Popis


Příjezd k zámkům okolo 8.00 hodin ráno. Prohlídka zámků, osobní volno.  Hohenschwangau stojí vzdušnou čarou jen několik stovek metrů od Neuschwansteinu a k prohlídce obou zámků můžete vyrazít z jednoho parkoviště. Na místě budete 9 hodin. V rámci osobního volna se můžete projít k jezerům, které jsou v blízkosti obou zámku. Zámek Neuschwanstein patří k těm nejpopulárnějším a nejznámějším i díky dětským puzzlům, fotografiím a reprodukcím. Příjezd do Prahy do půlnoci.
Odjezdová místa: 
Praha Kongresové centrum v 00.45 hodin. Plzeň, Olympia Písecká – Plzeň, parkoviště před obchodním domem Intersport v 1.45 hodin.

Zámek Neuschwanstein

Podivínský král stavěl zámky výhradně pro sebe. Stavěl je na málo přístupných místech a utíkal do nich před lidmi, aby se oddával romantickým představám o středověku a germánských mýtech. Byl velkým milovníkem Wagnerovy hudby, ale měl fobii z lidí. Proto v divadle, které se rozhodl navštívit, nesměl být kromě něj ani jediný divák. Zámek Neuschwanstein budovaný dlouhých 17 let byl dokončen v roce 1886. Jeho stavba stála přinejmenším dvanáct milionů marek, což byla tehdy obrovská suma. Má na 200 pokojů, jsou zde vynikající řemeslné práce a luxusní vybavení. Skutečně fascinující dojem vyvolávají trůnní a hudební sál, vyzdobené obrazovými cykly. U královy pracovny je dokonce i malá umělá jeskyně. Od zámku jsou krásné výhledy na Alpy. Naopak  jedinečný výhled na celý zámek je z mostu Marienbrücke, který se klene přes hlubokou strž. 

Zámek Hohenschwangau

Po prusko-francouzské válce, kde Ludvík musel být spojencem Pruska, je opět na straně poražených a tehdejší svět a politika se mu zprotiví natolik, že se stáhne na svůj zámek Hohenschwangau, kde žil v dětství. Zde se již plně oddává svému vysněnému světu a vládu přenechává ministrům. Zve do podhůří Alp hudebního skladatele Richarda Wagnera, který zde tvoří podstatná díla. Žije z Ludvíkovy štědré renty. Zámek Hohenschwangau mu však připadá nereprezentativní a zahajuje stavbu pohádkového zámku Neuschwanstein. Jeho siluetu nejvíce proslavilo studio Walta Disneyho. Osobní i státní pokladnu zatížil vysokými výdaji za stavbu zámků a za podporování kultury.

Cena zahrnuje: přepravu autobusem vybaveným WC a klimatizaci,služby průvodce 
Cena nezahrnuje: cestovní pojištění, vstupné
Cena vstupného do obou zámků 1025 Kč dospělí, 400 Kč dítě do 17 let.  Pokud máte zájem o zajištění vstupenek, je nutno vstupenky v objednávce výletu rezervovat a uhradit dle smlouvy.