Medvědí soutěska
Těšte se na soutěsky, kaňony, vodopády horské říčky Mixnitz!
Putování mezi bezpočty vodopádů a příkrými útesy je pro každého poutníka neopakovatelným zážitkem.
Cena:
Termíny: nejsou vypsané
Nástupní místa: Brno, Mikulov, Praha, Benešov, Tábor, České Budějovice, Bratislava
Typ: Turistický
Země: Rakousko

Popis


Turistika Medvědí soutěskou, úzkou roklí protkanou 164 žebříky, lávkami a můstky nad vodopády horské říčky Mixnitz. Určitě vás uchvátí krásné pohledy do okolí. Návrat do Brna okolo 21.00 hodin, do Prahy do půlnoci. Pobyt v soutěsce 7 hodin. Celkové převýšení na jednodušší trase je cca 750 m. 
Odjezdová místa: 
Trasa 1.: Brno, Janáčkovo divadlo v 5.00 hod., Mikulov - čerpací stanice Shell v 5.50 hod. 
Trasa 2.: Praha (stanice metra Opatov - viz bod na mapě) v 1.15 hod., Benešov 1.45 hod., Tábor ve 2.30 hod a z České Budějovice ve 3.30 hod. 
Trasa 3.: Bratislava (velké parkoviště za halou Mladosť, ulice Trnavská cesta - viz. bod na mapě) v 5.30 hod.

Medvědí soutěska

Skalnatým kaňonem vystoupáte po 49 žebřících a 115 lávkách a můstcích o délce 1400 m, které vedou podél tůní a vodopádů. Ačkoli jdete po lávkách, pod nimiž hučí vodopády. Je zde 24 vodopádů, z toho jeden 50 m vysoký, nespočetné kaskády, bizarní skalní útvary, jeskyně a jeden skalní dóm. Vyskytují se zde často vedle sebe reliktní rostlinné druhy z  doby ledové i teplomilné druhy, které se sem rozšířily po skončení doby ledové z jihu. Převýšení v soutěsce je 450 m – vstup je ve výšce 750 m n. m. a východ ve výšce 1200 m n. m. Celý výstup trvá asi 3 hodiny. Na konci první části výšlapu je krásná hospůdka Zur Guten Hirten. Dále je možno pokračovat jednodušší trasou, která vede po louce a pastvinách, cesta končí u jezera Teichalmsee.


Cena zahrnuje: přepravu autobusem, služby technického průvodce 
Cena nezahrnuje: cestovní pojištění, vstupné. Vstupné do parku 5€. Nutno mít hotovost, nelze platit kreditní kartou.