Malebný Hallstatt se solným dolem a projížďka lodí mezi horskými masivy Alp
Navštivte Solnou komoru - prohlédnete si staré solné doly, sjedete se na nejdelší důlní skluzavce na světě, horské masivy uvidíte z lodě. Odpočinete si u kávy v Hallstattu nebo Wolfgangsee.
Prohlédnete si nejstarší solné doly na světě, jejichž vsup se nachází u horní stanice lanovky Salzbergbahn v Hallstattu. Projedete se lodí na nejkrásnějším jezeře Solné komory - Wolfgangsee. Prohlédnete si městečka Hallstatt a St. Wolfgang.
Cena: od 1499,00 Kč od 1199,00 Kč - sleva 20%
Termíny: 07.09.2024
Nástupní místa: Praha, Benešov, Tábor, České Budějovice
Typ: Poznávací
Země: Rakousko

Popis


Odjezd z Prahy Opatova ve 2:15 hodin. Nejdříve navštívíme solný důl v Hallstattu. Do hory vjedete na vláčku, během prohlídky se sklouznete na dvou skluzavkách, prohlédnete si historické předměty a poslechnete odborný výklad o těžbě soli. Prohlídka dolu je v českém jazyce. Průvodce vás provede po Hallstattu, osobní volno. Přejedete do St. Wolfgangu, kde si s průvodcem prohlédnete historické centrum. Čeká na vás jízda lodí po stejnojmenném jezeře. Osobní volno. Návrat do Prahy okolo 23:00 hodin.

Solné doly v Hallstattu

V Hallstattu si můžete prohlédnout staré solné doly. Vstup se nachází u horní stanice lanovky Salzbergbahn, která vede z Hallstattu. Při prohlídce si nejprve v šatně oblečete speciální úbory, aby jste se nezašpinili. Do hory vjedete na malinkatém vláčku. Během prohlídky se sklouznete na dvou skluzavkách, prohlédnete si historické předměty a poslechnete odborný výklad o těžbě soli. Jedná se o nejstarší solné doly v Evropě. Samotná prohlídka solných dolů trvá asi 90 minut a je s průvodcem. K dispozici zde mají i českého audioprůvodce. V Horní stanicí lanovky je tzv. Rudolfova věž vybudovaná v letech 1282–84 vévodou Albrechtem I. Během Solné války sloužila jako opěrný bod a od roku 1313 až do poloviny 20. století sloužila důlním pracovníkům. Dnes je zde restaurace.

Městečko Hallstatt

Hallstatt leží ve vnitřní části Solné komory vedle stejnojmenného jezera. Jednotlivé domy obce se tísní vedle sebe na úzkém pruhu pobřeží mezi vysokými horami, některé jsou částečně postaveny na kůlech zapuštěných v jezeře. Ještě na konci 19. století se do Hallstattu nedalo dostat jinak než lodí nebo úzkou horskou stezkou. Ve vesnici se nevelkým prostorem mezi horou a jezerem muselo maximálně šetřit. Spojení mezi domy stojícími u jezera existovalo jen s pomocí člunů nebo tzv. vrchní cestou, úzkou cestičkou nad střechami domů. Teprve v roce 1890 byla do Hallstattu postavena silnice podél západního pobřeží, kvůli níž musel na některých místech proběhnout odstřel překážejících skal. V centru městečka je malý vodopád.

Plavba po jezeře Wolfgangsee

Snad nejkrásnější jezero Solné komory je Wolfgangsee, vklíněné mezi dva vysoké horské masivy. Již od dob císaře pána je provozována lodní doprava Wolfgangsee. Roku 1873 se po jezeře Wolfgangsee rozjel poprvé kolesový parník „Císař František Josef I.“, vychvalovaný tehdy jako „technická vymoženost“. Nostalgická loď dlouhá 33 metrů si už zahrála v nejednom filmu a je i nadále součástí flotily. Městečko Sankt Wolfgang je světově proslulé díky jedinečným křídlovým vyřezávaným oltářům, které můžete shlednout v místním kostele.


Cena zahrnuje: přepravu autobusem vybaveným WC a klimatizaci,služby průvodce 
Cena nezahrnuje: cestovní pojištění, vstupné
Cena vstupného - jízda lanovkou, vstupné do solného dolu a projížďka lodí po jezeře: 1350 Kč. Pokud máte zájem o zajištění vstupenek, je nutno vstupenky v objednávce výletu rezervovat a uhradit dle smlouvy.