Hitlerovo tajemné podzemí v Sovích horách
Projekt „Riese“ je jedna z největších neukončených vojenských staveb Třetí říše. Již dlouhá léta láká „Riese“ dobrodruhy a badatelé tajemství.
Navštívíte záhadnou stavbu Mucholapku, komplex Walimských štol a podzemí Włodarze, dvě ze sedmi lokalit projektu „Riese“, který byl nacistickým Německem realizován během 2. světové války v Sovích horách.
Cena: od 1099,00 Kč od 899,00 Kč - sleva 18%
Termíny: 28.09.2024
Nástupní místa: Praha, Hradec Králové, Jaroměř, Náchod
Typ: Poznávací
Země: Polsko

Popis


Odjezd z Prahy z Černého Mostu (metro - viz bod na mapě) v 5.45 hodin. Příjezd k Mucholapce, prohlídka objektu s průvodcem. Osobní volno. Návštěva podzemí, kde se vyráběly výbušniny pro hloubení podzemních měst projektu Riese. Popisky na panelech jsou v českém jazyce. Přejezd k Walimským štolám. Prohlídka s průvodcem. Posledním odjektem, který navštívíte je podzemí Wlodarz, které si taky prohlédnete s průvodcem, shlédnete v podzemí kino a část trasy pojedete na lodičkách. Návrat do Prahy okolo 22.00 hodiny.

 

Nejdříve navšívíte Mucholapku. Záhadná stavba - co zvon vlastně představuje? Názory se různí, přičemž eskalují od zázračné zbraně, přes pohon létajících disků až po stroj času. Mnoho odborníků se však domnívá, že stavba sloužila jako betonová základová deska chladící věže využívané uhelným dolem. Zvláštní tvar i proporce objektu a fakt, že se nedaleko nacházejí podzemní prostory z doby nacistické Třetí říše, tak doslova dráždí fantazii.

Náš výlet bude pokračovat návštěvou Walimské štoly. V podzemích projdete trasu dlouhou 500 m. Do podzemí vedou tři rovnoběžné štoly a systém podzemních chodeb má objem celkem 14 000 m³. Uvidíte zde v životním měřítku maketu střely V2 s délkou 13 m, kterou vyrábělo Německo během 2. světové války. V podzemích spatříte i maketu střely V1 – německé zbraně zpracované pro útoky na Anglii a Belgii. Turistický okruh je vybaven multimediálními prvky.

V odpoledních hodinách se vydáte do štoly Włodarz. Tento obrovský komplex je protkaný velkým množstvím chodeb, které se protínají v pravém úhlu a vytvářejí mřížku. Nachází se zde jedna z největších nedokončených hal. Asi jedna osmina projektu je zaplavena vodou. Při prohlídce shlédnete film o projektu Riese a objektu Włodarz. Projdete se v podzemí labyrintem chodeb, po ocelových schodech vstoupíte do „druhého“ patra, poplujete v loďkách, spatříte částečně vybetonovanou klenbu podzemního tunelu a mnoho dalšího.


Cena zahrnuje: přepravu autobusem, služby průvodce 
Cena nezahrnuje: cestovní pojištění, vstupné 
Ceny vstupného - Mucholapka, Walimské štoly, Wlodarz, překladatelé - celkem 700 Kč/osoba. Pokud máte zájem o zajištění vstupenek včetně překladatele, je nutno vstupenku v objednávce výletu rezervovat a uhradit dle smlouvy. Vstupné a překladatel se zajišťuje pouze do všech objektů.