Jánošíkove diery a Malý a Velký Rozsutec
Soutěsky, kaňony, vodopády a mnoho dalšího vás čeká v Jánošíkových dierách!
Výlet na celý den protkaný dobrodružným lezením po žebřících, chozením po lávkách!
Cena: od 1099,00 Kč
Termíny: 10.08.2024, 07.09.2024
Nástupní místa: Brno, Uherské Hradiště, Uherský Brod
Typ: Turistický
Země: Slovensko

Popis


Celý den strávíte v horách. Jsou pro vás připraveny různé varianty tras. Průvodce Vás bude provázet na trase přes Dolné, Nové a Horné Diery. Možnost návštěvy obce Terchové. Odjezd v podvečerních hodinách, příjezd do Brna okolo 22.00 hodin, do Prahy okolo půlnoci.

Odjezdová místa: 
Trasa 1.: Brno, Janáčkovo divadlo v 4.30 hod., Uherské Hradiště 5.40 hod., Uherský Brod 6.00 hod. 
Trasa 2.: Praha (stanice metra Opatov - viz bod na mapě) v 2.15 hod., Jihlava 3.30 hod.

Trasa s průvodcem: Z Bielého Potoka přes Nové Janošíkové diery – kaňon s překrásnými vodopády - do sedla Podžiar, poté vystoupáme po žebřících, můstcích a lávkách Hornými dierami na rozcestník Pod Tanečnicou a zpět přes Dolné diery do Bielého Potoka. Trasa je středně náročná, vhodná pro děti od 8 let.

Další možné trasy: Z Bielého Potoka přes Nové Janošíkové diery – kaňon s překrásnými vodopády - do sedla Podžiar, poté vystoupáme po žebřících, můstcích a lávkách Hornými dierami do sedla Medzirozsutce, odkud je krásný výhled na Malý Rozsutec. Výstup na Malý Rozsutec (zhruba 0,5 hod.) a poté přes sedlo Podrozsutec zpět do Bielého Potoka. Trasa je vhodná pro zdatnější turisty. 
Nejzdatnější turisté mohou ještě před výstupem na Malý Rozsutec pokračovat přes vrchol nejkrásnější hory Slovenska - Velký Rozsutec - do sedla Medziholie a zpět do sedla Medzirozsutce. Trasa ze sedla Medzirozsutce přes Velký Rozsutec zpět do sedla Medzirozsutce trvá zhruba 3 hod.

Jánošíkove diery

Jánošíkove diery se nacházejí poblíž Terchové, konkrétně její části Biely Potok. Tvoří je soustava soutěsek a kaňonů v Kriváňské Malé Fatře. Jánošíkove (nebo chcete-li Jánošíkovy) diery, zvané též prostě Diery se skládají z Horních, Dolních a naposledy zpřístupněných Nových dier. Nachází se zde kolem 20 menších vodopádů, nad kterými vedou železné lávky a žebříky, místy je cesta osazena i řetězy. Za sucha jejich použití není nutné, ale je-li skála mokrá, přijdou vhod. Je nutné vzít si vhodnou obuv. Celá oblast je domovem mnoha živočišných i rostlinných druhů, vyhledávajících chlad a vlhko. V letní sezóně jsou tato místa pro svoji mimořádnou atraktivitu hojně navštěvována turisty.

Bielý potok je i pro mlsné jazyky – z kulinářských specialit kromě halušek vyzkoušejte také nejrůznější sýrařské výrobky, oštěpky, parenice či chutné ovčí jogurty – bílé i ochucené.


Cena zahrnuje: přepravu autobusem vybaveným WC a klimatizaci, služby průvodce 
Cena nezahrnuje: cestovní pojištění