Horské masivy Alp uvidíte z lodě Halštatského jezera a v Hallstattu si odpočinete u kávy. Projdete se kolem jezera Gosausee. Světoznámý je pohled od předního gosauského jezera na majestátný ledovec Dachstein.
Projedete se lodí po Halštatském jezeře, prohlédnete si Hallstatt. Projdete se kolem jezera Gosausee.
Cena: 1499,00 Kč 1399,00 Kč - sleva 7%
Termíny: 21.09.2024
Nástupní místa: Praha, Benešov, Tábor, České Budějovice
Podívejte se pod povrch naší planety a objevte nádherný, tajemný a chladivý svět.
Nezapomenutelné zážitky na vás čekají v ledovové jeskyni Eisriesenwelt, ke které se dostanete nejprudší visutou lanovkou Rakouska. Pak vás čeká krátká procházka za úchvatným dvoustupňovým vodopádem.
Cena: 1499,00 Kč
Termíny: 14.09.2024
Nástupní místa: Praha, Benešov, Tábor, České Budějovice
Nedrží sice světové rekordy, zato pár těch rakouských. Je nejstrmější, byla nejrychleji postavena a hlavně vítězí v jednom kritériu, které se změřit nedá – tím je krásný výhled.
Historické parní lokomotivy ozubnicové dráhy patří k nejstarším na světě. Moderní i historické zubačkové lokomotivy vyjíždí na horu Schafberg a díky nim se z jízdy stává nezapomenutelný zážitek. Už během cesty oblast Salzkammergut turistům odhaluje svou krásu. Jakmile dorazíte na vrchol, otevře se vám pohled na jednu z nejhezčích horských scenérií v Rakousku.
Cena: 1499,00 Kč 1299,00 Kč - sleva 13%
Termíny: 27.07.2024
Nástupní místa: Praha, Benešov, Tábor, České Budějovice
Členité skály, hřmící vodopády, jedinečná příroda - tak se svým návštěvníkům představuje jedna z nejzajímavějších krajin v Rakousku
Ve zdejší krajině voda vytvořila unikátní systém soutěsek, nádhernou impozantní roklinu. Nad tyrkysově modrou vodou se klikatí stezka s dřevěnými mosty a lávkami, vede několika skalními tunely.
Cena: 1199,00 Kč 1099,00 Kč - sleva 8%
Termíny: 31.08.2024, 28.09.2024
Nástupní místa: Praha, Benešov, Tábor, České Budějovice, Brno, Znojmo
Dětství Ludvík II. trávil v alpském podhůří na zámku Hohenschwangau. Na protějším kopci pak zámek Neuschwanstein vznikl jako výplod jeho pomatené mysli.
Zámky jsou umístěny na vysokých skalnatým vrších v bavorských Alpách a stojí vzdušnou čarou jen několik stovek metrů od sebe. Věžemi ověnčená silueta zámku Neuschwanstein se stala inspirací Waltu Disneymu pro zámek Sněhurky. Ludvík II. byl vychováván na zámku Hohenschwangau, zde také zemřela jeho matka.
Cena: 1599,00 Kč
Termíny: 24.08.2024
Nástupní místa: Praha, Plzeň
Údolí Wachau je zapsané na seznamu UNESCO a je to snad nejkrásnější úsek Dunaje, krajina vinic s hrady, kláštery a starobylými městečky.
Wachau je rozlehlé údolí v Dolním Rakousku, jehož jádro tvoří řeka Dunaj. Je dlouhé 36 km a leží mezi Melkem a Kremsem. Přitahuje svými přírodními krásami i řadou kulturních a historických památek. Je to místo, ke kterému se váže mnoho zajímavých příběhů, ale i nabídka místních kulinářských specialit.
Cena: 999,00 Kč
Termíny: 03.08.2024
Nástupní místa: Brno, Znojmo
Jen málokde je nebe tak blízko Vás jako zde! Ve výšce 3000 metrů nad mořem si užijete neuvěřitelné zážitky.
Projdete se po nebeské stezce, přejdte propast po visutém mostě, postavíte se na schody do prázdna. Ne každý, kdo zvládne visutý most je schopen sestoupit na 14 skleněných schodů. Podíváte se dovniř ledovce.
Cena: 1499,00 Kč
Termíny: 03.08.2024, 31.08.2024
Nástupní místa: Praha, Benešov, Tábor, České Budějovice
Divoká romantická příroda, dravé vodopády, nádherné výhledy ...
Místa, kde si voda vyhloubila cestu dolů z vrcholku hor, v sobě ukrývají cosi tajemného a dobrodružného. Těmto místům říkáme soutěsky. Den v zelené přírodě v rakouských horách, procházky dvěmi nádhernými soutěskami a nejdelší průchozí jeskyni na světě.
Cena: 1499,00 Kč
Termíny: 10.08.2024, 07.09.2024
Nástupní místa: Praha, Benešov, Tábor, České Budějovice
Výlet na tajuplná místa minulosti a za krásami Dolního Slezska - tajemné podzemní město Osówka, největší zámek Dolního Slezska zámek Ksiaz a město Świdnica.
Vydáme po stopách jednoho z největších tajemství III. říše, projektu „Riese“. Dále navštívíme jeden z nejkrásnějších zámků v Polsku a největší zámek Dolního Slezska zámek Ksiaz u Walbrzychu a také historické město Świdnica s „kostelem míru“, který je zapsaný na listině světového dědictví UNESCO.
Cena: 1199,00 Kč
Termíny: 14.09.2024, 21.09.2024
Nástupní místa: Praha, Hradec Králové, Jaroměř, Náchod, Brno, Vyškov, Prostějov, Olomouc, Mohelnice, Zábřeh
Projekt „Riese“ je jedna z největších neukončených vojenských staveb Třetí říše. Již dlouhá léta láká „Riese“ dobrodruhy a badatelé tajemství.
Navštívíte záhadnou stavbu Mucholapku, komplex Walimských štol a podzemí Włodarze, dvě ze sedmi lokalit projektu „Riese“, který byl nacistickým Německem realizován během 2. světové války v Sovích horách.
Cena: 1099,00 Kč
Termíny: 28.09.2024
Nástupní místa: Praha, Hradec Králové, Jaroměř, Náchod
I Vy zbožňujete úžasnou vůni levandule? Pak si nenechejte ujít festival určený této krásné a voňavé rostlině, který se koná v malebné maďarské vesničce Tihany.
Objevte kousek Provensálska na břehu Balatonu a převěčte se na vlastní oči, co vše se dá z květů levandule vyrobit. Určitě neodoláte levandulovým džemům, koláčům, sirupům, zmrzlinám, kosmetice nebo textilním výrobkům.
Cena:
Termíny: nejsou vypsané
Nástupní místa: Brno
Navštivte Solnou komoru - prohlédnete si staré solné doly, sjedete se na nejdelší důlní skluzavce na světě, horské masivy uvidíte z lodě. Odpočinete si u kávy v Hallstattu nebo Wolfgangsee.
Prohlédnete si nejstarší solné doly na světě, jejichž vsup se nachází u horní stanice lanovky Salzbergbahn v Hallstattu. Projedete se lodí na nejkrásnějším jezeře Solné komory - Wolfgangsee. Prohlédnete si městečka Hallstatt a St. Wolfgang.
Cena: 1499,00 Kč
Termíny: 07.09.2024
Nástupní místa: Praha, Benešov, Tábor, České Budějovice
Neobvyklé skalní město i bludiště v Polsku jsou turistické atrakce, které stojí za to navštívit. Pohledy na skalní útvary probudí fantazii a nadšení snad u každého návštěvníka.
Vystoupáte po 665 schodech k vrcholu skalního města, budete se proplétat mezi několikametrovými skálami ke skalním útvarům, podíváte do okolí ze skalních teras.
Cena: 799,00 Kč 749,00 Kč - sleva 6%
Termíny: 24.08.2024, 28.09.2024
Nástupní místa: Praha, Hradec Králové, Jaroměř, Náchod, Brno, Vyškov, Prostějov, Olomouc, Mohelnice, Zábřeh
Sídlo polských králů a nejkrásnější solný důl v Evropě!
Krakov je klenot mezi městy Polska. Procházka tímto bývalým hlavním městem Polska dává pocítit jeho tehdejší majestátnost a slávu. Navštívíte památku UNESCO - solné doly ve Wieliczce.
Cena: 1399,00 Kč
Termíny: 17.08.2024
Nástupní místa: Brno, Vyškov, Prostějov, Olomouc, Ostrava