Největší kaskádové vodopády Evropy
Krimmelské vodopády patří mezi nejkrásnější v Evropě. Jsou to nejvyšší vodopády Rakouska a patří mezi největší kaskádové vodopády Evropy. Celková výška vodopádů dosahuje 385 metrů.
Podél vodopádů, které spadají do údolí ve třech stupních, se vine zpevněná turistická stezka, která na zhruba 4 km překonává převýšení 380 m (leží v nadmořské výšce 1070–1450 m). Během výstupu (cca 3 hodiny) čeká návštěvníka 11 zastávek s výhledy na mohutné vodní kaskády.
Cena: od 1899,00 Kč
Termíny: 31.08.2024
Nástupní místa: Praha, Benešov, Tábor, České Budějovice
Typ: Turistický, Zábava a relax, Turistický
Země: Rakousko

Popis


Odjezd z Prahy v 0.15 hodin, prohlídka Krimmelských vodopádů. Předpokládaný příjezd do Prahy do půlnoci.

Vodopády protéká říčka Krimmler Ache, která odvádí vodu z ledovců v nejvyšším rakouském pohoří Vysoké Taury. Poté, co říčka zdolá tyto ohromné kaskády, se v obci Krimml vlévá do řeky Salzach. Ta protéká skrze celou spolkovou republiku Salcbursko a u hranic s Německem se vlévá do Innu.

Množství vody, která proteče vodopády, se pochopitelně odvíjí od ročního období a podle dešťů. Po vícedenních deštích přeci jenom bude dosahovat jiného objemu, než obvykle. Rozdíly v průtoku nejsou malé. V únoru proteče klidně jen 500 m3 za hodinu. V červenci a srpnu vodopádem proteče obvykle 20 000 m3 za hodinu. Rekord naměřili dne 25. srpna 1987, kdy průtok dosáhl 600 000 m3 za hodinu.

Nejnižší stupeň dosahuje výšky 140 metrů. Abyste ho viděli, prakticky vůbec nemusíte stoupat. Dopadá totiž přímo do údolí k obci Krimml. Na vodopád je dobře vidět už od parkoviště a můžete se dostat až těsně pod něj. 

Druhý stupeň je nejnižší, má „pouze“ 100 metrů a již je lehce schovaný. Abyste ho dobře viděli, chce to něco vyšlápnout. Nad prostředním stupněm se nachází turistická chata, kde se můžete občerstvit a odpočinout. U turistické chaty se na maličkou chvilku říčka Krimmler Ache zklidní a vytváří balvanité řečiště. Zde si můžete sednout a odpočinout.

Třetí stupeň je nejvyšší, dosahuje výšky 145 metrů. I když je cesta stále stejně pohodlná, většina lidí už se podél něj nevydá. A kdo se vydá, nelituje. Po výšlapu nad vodopád příjde odměna. Kouzelný výhled na údolí řeky Salzach a obec Krimml. 


Cena zahrnuje: přepravu autobusem vybaveným WC a klimatizaci, služby technického průvodce 
Cena nezahrnuje: cestovní pojištění, vstupné. Vstupné - 8 € dospělý, 4 € dítě do 15 let.