Klosterneuburg - výstava orchidejí v Rakousku a prohlídka Vídně
V klášteře Klosterneuburg na 12. výstavě orchidejí můžete koupit různé odrůdy těchto květin. Odpoledne si prohlédnete Vídeň a odpočinete si v některé z místních kaváren.
Navštivíte mezinárodní výstavu orchidejí, kde budete moci obdivovat orchideje z celého světa. Novinkou letošní výstavy budou voňavé orchideje. Odpoledne strávíte ve Vídni.
Cena: od 699,00 Kč od 649,00 Kč - sleva 7%
Termíny: 04.03.2023, 11.03.2023, 18.03.2023
Nástupní místa: Brno, Mikulov
Typ: Poznávací, Zahrady a květiny
Země: Rakousko

PopisOdjezd z Brna od Janáčkova divadla v 7.45 hod., Mikulov - čerpací stanice Shell v 8.35 hod. Pojedeme do rakouského kláštera Klosterneuburg, kde navštívíme výstavu orchidejí. Odpoledne následuje prohlídka historického centra Vídně s průvodcem, osobní volno. Odjezd z Vídně okolo 18.00 hodin.

Mezinárodní výstava orchidejí

Navštivíte 12. mezinárodní výstavu orchidejí, kde budete moci obdivovat orchideje z celého světa. Potěší Vás množství barev a vůní těchto atraktivních květů. Budete si zde moci koupit různé odrůdy orchidejí, které v běžných květinářstvích neseženete. Novinka letošní výstavy - voňavé orchideje.

Klášter Klosterneuburg

Klášter Klosterneuburg byl založen v roce 1114 rakouským markrabětem Leopoldem III. Svatým jako klášter světských kanovníků. Nejstarší částí je gotická Capella Speciosa posvěcená roku 1222, která je zároveň nejstarší gotickou stavbou v Rakousku. V klášteře je uložena od roku 1616 Zemská koruna Arcivévodství rakouského. Od roku 2012 je k vidění v nové klenotnici. Klášter zároveň na své půdě hostí nejstarší a největší vinařství v Rakousku a v jeho klášterní vinotéce najdete skutečně výtečné kousky.

Město Vídeň

Odpoledne následuje prohlídka Vídně s průvodcem: nová radnice, kterou postavil F. von Schmidt, Herrengasse se šlechtickými paláci, také Hofburg a neopomenete ani uchvacující dóm sv. Štěpána. Osobní volno.


Cena zahrnuje: přepravu autobusem, služby průvodce 
Cena nezahrnuje: cestovní pojištění, vstupné 
Vstupné: výstava orchidejí 11 €/osoba