Grand Canyon Dolního Rakouska
Členité skály, hřmící vodopády, jedinečná příroda - tak se svým návštěvníkům představuje jedna z nejzajímavějších krajin v Rakousku
Ve zdejší krajině voda vytvořila unikátní systém soutěsek, nádhernou impozantní roklinu. Nad tyrkysově modrou vodou se klikatí stezka s dřevěnými mosty a lávkami, vede několika skalními tunely.
Cena: od 1199,00 Kč od 1099,00 Kč - sleva 8%
Termíny: 20.07.2024, 27.07.2024, 31.08.2024, 28.09.2024
Nástupní místa: Praha, Benešov, Tábor, České Budějovice, Brno, Znojmo
Typ: Turistický, Poznávací
Země: Rakousko

Popis


Trasa je středně těžká, dlouhá cca 17 km, pobyt v přírodě cca 9 hodin.

Odjezdová místa: 
Trasa 1.: Brno, Znojmo
Trasa 2.: Praha, Benešov,  Tábor, České Budějovice
Trasa 3.: Bratislava

Od centra národního parku Ötscher-Basis ve Wienerbrucku – které se skvěle hodí pro občerstvení před nebo po túře – vede cesta kolem přehrady Wienerbruck k nejstarší přehradní hrázi Rakouska. Tam se nachází vstup do jedné z nejvíce ohromujících krajin země. Krásná stezka kopíruje tok říčky Lassing až k hučícímu vodopádu Lassingfall. Voda se zde přes několik skalních hran vrhá do hloubky kolem 160 m, kde se pak dole spojuje s říčkou Erlauf. Přesně tam, v místě nazvaném Stierwaschboden, stojí působivý objekt – elektrárna Wienerbruck. Elektrárna, kdysi vybudována pro elektrifikaci úzkokolejky Mariazellerbahn, je až dodnes v plném provozu a v roce 2015 byla turbínová hala zpřístupněna veřejnosti. V každém případě byste si měli vyhradit pár minut času na prohlídku. Odtud pak cesta pokračuje přes výstupy, lávky a můstky neustále proti proudu říčky Ötscherbach. Od občerstvení Ötscher-Hias vede trasa kousek po lesní cestě k přehradě Erlaufklause. Kolem jezera se cestička proplétá další jedinečnou krajinou. Ne neprávem se tento úsek krajiny také s oblibou nazývá fjordem. Po příchodu do Mitterbachu se k odpočinku a posilnění nabízí Stapelhaus s úžasným výhledem na Ötscher. Mariazellerbahn pak dopraví turisty z nádraží Mitterbach zpět do Wienerbrucku. V létě se můžete vykoupat v opravdu ledové horské vodě.


Cena zahrnuje: přepravu autobusem vybaveným WC a klimatizaci, služby technického průvodce 
Cena nezahrnuje: cestovní pojištění, vstupné.
Ceny vstupného do soutěsky včetně jízdného za vláček - dospělý 6 €, dítě do 14-ti let 3 €. Ceny jsou platné pro rok 2023, možná změna výše vstupného.