Císařské a lázeňské město Bad Ischl, Gmunden s vodním zámkem a plavbou lodí
Do dob a atmosféry císařství vás vtáhnou lázeňská a císařská městečka Bad Ischl a Gmunden. Navštívíte lázně, kam jezdil už císař František Josef I. se svojí ženou Sissy, ochutnáte laskominy z dob císařství v cukrárně Zauner.
Procházkou půjdete lázeňskou promenádou okolo jezera ze zámku Ort do městečka Gmunden. Pohledem na horské masivy Alp se pokocháte z výletní lodě. Navštívíte Bad Ischl - lázeňské město, slavné operetami a vzpomínkami na monarchii.
Cena: od 1499,00 Kč
Termíny: 03.08.2024
Nástupní místa: Praha, Benešov, Tábor, České Budějovice
Typ: Poznávací, Zábava a relax
Země: Rakousko

Popis


Přijezd k zámku Ort. Od zámku půjdete promenádou okolo jezera do městečka Gmunden, osobní volno. Projedete se lodí po jezeřeTraunsee, plavba trvá cca 1 hodinu.  Přejezd do Bad Ischlu, prohlídka města s průvodcem, osobní volno. Návrat do Prahy okolo 23:00 hodin.

Gmunden

je známé letní letovisko (již od dob monarchie), které leží v Solné komoře na břehu kouzelného jezera Traunsee. Město vzniklo z tržní osady někdy v 13.století a bohatlo na obchodování se solí. Z doby prosperity zde zbyly krásné měšťanské domy, renesanční radnice, Kammerhof (sídlo solné komory) a dva zajímavé zámky – Seeschloss Ort, který jako by plul na vlnách jezera a Landschloss. Vyplouvá se odsud na plavby po jezeře a kotví zde i historický parník Gisela, postavený v roce 1874, který je dosud v aktivní službě. Gmunden je od nepaměti spojen s výrobou keramiky s typickým zeleným vzorem. Prohlédnout si ji lze v Gmunder Keramik Manufaktur

Bad Ischl

je vyhlášené lázeňské město. Arcivévodkyně Žofie, později matka císaře Františka Josefa,  jezdila do Bad Ischlu pravidelně a zřejmě právě díky zdejším lázním  po několika potratech porodila zdravé děti. Malému princi Františku Josefovi bylo přezdíváno Salzprinz právě díky tomu, že jeho matka před početím podstoupila léčbu v Bad Ischlu. František Josef zde pobýval odmala, v hotelu Austria se prvně potkal a zasnoubil se se svou milovanou Sisi. Matka Žofie potom pro mladý pár koupila vilu, která byla přestavěna na zámek o třech křídlech – Císařskou vilu. Také je tu slavná cukrárna Zauner, jedna z nejvýznamnějších v Rakousku. Také ona pamatuje časy císařství - cukrář Zauner sem přišel z Vídně  a vyráběl pak sladkosti i pro císařský dvůr.

Cena zahrnuje: přepravu autobusem vybaveným WC a klimatizaci,služby průvodce 
Cena nezahrnuje: cestovní pojištění, lodní lístek - 425 Kč. Pokud máte zájem o lodní lístek, je nutno lístek v objednávce výletu rezervovat a uhradit dle smlouvy.