Výprava za nejkrásnějšími soutěskami rakouských Alp II.
Putování mezi bezpočty vodopádů a příkrými útesy je pro každého poutníka neopakovatelným zážitkem.
Divoká romantická příroda, dravé vodopády, nádherné výhledy ... Místa, kde si voda vyhloubila cestu dolů z vrcholku hor, v sobě ukrývají cosi tajemného a dobrodružného. Těmto místům říkáme soutěsky. Den v zelené přírodě v rakouských horách, procházky třemi nádhernými soutěskami.
Cena: od 1499,00 Kč
Termíny: 17.08.2024, 14.09.2024
Nástupní místa: Praha, Benešov, Tábor, České Budějovice
Typ: Turistický
Země: Rakousko

Popis


Turistika třemi soutěskami - Sigmund Thun-Klamm, Kitzlochklamm, Liechtensteinklamm.
Odjezdová místa: 
Praha (stanice metra Opatov - viz bod na mapě) v 1.30 hod., Benešov 2.00 hod., Tábor ve 2.35 hod a z České Budějovice ve 3.15 hod. Návrat do Prahy do půlnoci.
 

Sigmund Thun-Klamm

Vzvik soutěsky se datuje asi před 14 000 lety, v pozdní době ledové, kdy se v Kaprunském údolí nacházel obrovský ledovec. Po jeho odtání, zanechal po sobě mimo jiné i tuto hlubokou soutěsku. Sigmund-Thun-Klamm byla objevena v roce 1893 a pojmenována po tehdejším guvernérovi Salzburgu, Sigmundu Graf von Thun. 
V soutěsce je vytvořena turistická cesta, která vede především po vysutých lávkách a mostech připevněných ke stěnám. Místy kousek nad hladinou, místy více až třicet metrů vysoko. Pod nohama se soutěskou valí proudy vody, která za tisíce let vymlela ve skále nejrůznější kaverny a zátoky. Je to velice působivá podívaná. Trasa soutěskou je dlouhá cca 750 metrů a končí pod hrází jezera Klammsee, kolem kterého vede příjemná nenáročná vycházková trasa a obejít ho trvá necelou hodinku.

Kitzlochklamm

Říčka Rauriser Ache v údolí Salzach za statisíce let vytvořila impozantní podívanou na divokou vodu, která se úzkou roklí valí do údolí. 
Již v polovině 16. století se hledači zlata pokoušeli dostat do soutěsky. Vybudovali první lávky a vysekali ve skalách štoly, které později využil poustevník, který se zde usadil a žil až do roku 1913. Soutěska byla zpřístupněna v polovině 19. století a stala se oblíbeným výletním místem. Stezka se dál upravovala a prodlužovala. U vstupu do rokle nás vítá mohutný vodopád. Za ním cesta vede velice úzkou roklí po lávkách a mostech. Prohlídková trasa je dlouhá 1,5 km a překonává převýšení 200 metrů. 

Liechtensteinklamm

Ledovcem vzniklá soutěska si na své zpřístupnění veřejnosti musela počkat až do 19. století. Roku 1875 zahájili někteří obyvatele Městečka St. Johann im Pongau, u kterého soutěska leží, práce na otevření přírodní památky. V průběhu činnosti však začaly docházet finanční prostředky. Naštěstí se objevil bohatý mecenáš, který částkou 600 zlatých pomohl uvést mnohaletý sen ve skutečnost. Jmenoval se Johann II. z Liechtensteina, jehož dar je takto zvěčněn v samotném názvu soutěsky. Na návštěvníka čeká neskutečný zážitek ze všech těch peřejí dravého potoka, který si snaží vydobýt místo v divokých skalách. Půjdete úzkým údolím a mnohdy přímo v kamenném masivu. Neminete četné tunely a dřevěné schody. Všude na Vás bude kapat voda v jemné prachové podobě. Někdy se budete trochu obtížněji vyhýbat turistům jdoucím naproti Vám, chodník tu prostě širší být nemůže. A na konci Vás již očekává Vysoký vodopád.


Cena zahrnuje: přepravu autobusem, služby technického průvodce 
Cena nezahrnuje: cestovní pojištění, vstupné. Vstupné do soutěsek celkem - 28 € dospělý, 19 € Kč dítě do 15 let. Nutno mít hotovost, nelze platit kreditní kartou.