Výlet do vídeňské ZOO
Den pro děti plný zvířátek!
Pojeďte s dětmi pokochat se pohledem na pandu a ostatní zvířata v nejstarší ZOO světa.
Cena:
Termíny: nejsou vypsané
Nástupní místa: Brno, Mikulov
Typ: Zábava a relax
Země: Rakousko

Popis


Odjezd z Brna od Janáčkova divadla v 8.30 hodin. Návštěva ZOO v Schönbrunnu ve Vídni. Možnost individuálně navštívit zámek Schönbrunn a přilehlé nádherné zahrady. Odjezd ze ZOO v 18.00 hodin, příjezd do Brna okolo 20.30 hod.

Schönbrunnská ZOO

Navštívíme zoologickou zahradu na zámku Schönbrunn ve Vídni. Je to nejstarší zoologická zahrada na světě. V schönbrunnské ZOO spatřilo světlo světa první mládě pandy na světě zplozené přirozenou cestou v zoologické zahradě. Dostalo jméno Fu Long. Druhé medvídě se narodilo v srpnu 2010, třetí v srpnu 2013. Zoologická zahrada na zámku Schönbrunn dnes patří k nejmodernějším a nejlepším zařízením na světě. Výběhy pro zvířata jsou koncipovány opravdu velkoryse a v úzkém spojení s přírodou. Žije tu přes 500 živočišných druhů - od tygra sibiřského přes hrochy obojživelné až po nosorožce indické.K nejpozoruhodnějším atrakcím patří obrovský skleník s deštným pralesem, velký jihoamerický pavilon a orangerie, nový domov vídeňských orangutanů.

Schönbrunn a zahrady

Zámek Schönbrunn byl letní rezidencí rakouských císařů. V blízkém okolí zámku se nacházejí rozlehlé zahradní prostory, které byly spolu se zámkem v roce 1996 zařazeny na Seznam světového dědictví UNESCO. Schönbrunnská ZOO se rozkládá v komplexu schönbrunnských zahrad, proto je možné navštívít a shlédnout také další objekty - zámek Schönbrunn, Irrgarten & Labyrinth (vhodné především pro děti), vyhlídková terasa na Gloriette, zahrada Kronprinzengarten, palmový skleník Palmenhaus, japonskou zahradu (Japonischer Garten), pouštní dům Wüstenhaus, rosarium, oranžerie, římské ruiny (Römische Ruine), obelisk, ...


Cena zahrnuje: přepravu autobusem vybaveným WC a klimatizaci, služby profesionálního průvodce 
Cena nezahrnuje: cestovní pojištění, vstupné do ZOO 
Ceny vstupného do ZOO: 20 € dospělý (19 let a více), 10 € dítě (6 - 18 let), dítě do 6-ti let zdarma.