Rakouskou zubačkou až do oblak
Nedrží sice světové rekordy, zato pár těch rakouských. Je nejstrmější, byla nejrychleji postavena a hlavně vítězí v jednom kritériu, které se změřit nedá – tím je krásný výhled.
Historické parní lokomotivy ozubnicové dráhy patří k nejstarším na světě. Moderní i historické zubačkové lokomotivy vyjíždí na horu Schafberg a díky nim se z jízdy stává nezapomenutelný zážitek. Už během cesty oblast Salzkammergut turistům odhaluje svou krásu. Jakmile dorazíte na vrchol, otevře se vám pohled na jednu z nejhezčích horských scenérií v Rakousku.
Cena: od 1499,00 Kč od 1299,00 Kč - sleva 13%
Termíny: 27.07.2024
Nástupní místa: Praha, Benešov, Tábor, České Budějovice
Typ: Poznávací, Turistický
Země: Rakousko

Popis


V ranních hodinách příjedete do st. Wolfgangu, výjezd zubačkou na horu Schafberg (Ovčí horu). 

Na Schaffbergu je možné absolvovat obtížnou túru kolem hory nebo krátkou vycházku kolem vrcholu a vrcholové stanice. Pokud nepůjdete na túru, je doporučená délka pobytu na hoře 2 hodiny. Pokud půjdete túru, je nutný pobyt na Schafbergu šest hodin. Délka trasy: 6 km, čas trasy 4 hod 30 min., obtížnost: těžká, řetězy. Zbytek času strávíte u jezera. V osobním volnu je možné plout lodí po Wofgangsee nebo se okoupat v jezeře (v létě) nebo prohlídnout pěkné turistické městečko St. Wolfgang.

Odjezdová místa: 
Praha ve 2.15 hod., Benešov 2.45 hod., Tábor ve 3.20 hod a České Budějovice v 4.00 hod. Návrat do Prahy do půlnoci. 

V dopoledních hodinách příjezd do St. Wolfgang. Vyjedete tradiční zubačkou na Ovčí horu - Schafberg. ​​Nejstrmější ozubnicová železnice v Rakousku vede z obce St. Wolfgang na vrch Schafberg od roku 1893. Během 35 minut překoná 1 190 výškových metrů a urazí 5,85 km, kdy se dostane až na špičku hory. Historické lokomotivy ozubnicové dráhy patří k nejstarším lokomotivám na světe, které jsou v provozu. Hora Schafberg (1 783 m) je považována za nejkrásnější vyhlídkovou horu v oblasti světově proslulé Solné komory. Za jasného počasí si odtud můžete vychutnat panoramatický výhled v úhlu 360° přes zářivá jezera Solné komory a předhůří Alp jako Wolfgangsee, Irrsee, Mondsee, Fuschlsee až po Chiemsee. Vůkol se rozprostírá majestátní svět hor od pohoří Höllengebirge přes Dachstein až po Watzmann.

Na severním břehu jezera Wolfgangsee leží v oblasti Solné komory oblíbené městečko St. Wolfgang. Jedná se oblíbené turistické místo a jedno z nejkouzelnějších rakouských městeček vůbec. Městečko je obklopené zasněženými štíty hor, zalesněnými hřebeny, které v nejvyšších polohách přecházejí ve skalnaté partie a lákají k vysokohorské turistice či k dlouhým procházkám. Podle legendy město vyrostlo kolem kaple, kterou postavil německý biskup Wolfgang, učitel císaře Jindřicha II. Biskup se dočkal kanonizace a jeho kaple se stala vyhledávaným poutním místem. V 15. století ji nahradil kostel, jenž je dodnes skvostem městečka. Pyšní se gotickým oltářem od Michaela Pachera, barokním oltářem nebo úžasně dekorovanou kazatelnou od Meinrada Guggenbichlera. Turisty do St. Wolfgangu láká také hotel Im Weißen Rössl, který inspiroval Roberta Stolze, autora stejnojmenné operety Hostinec U Bílého koně. Jedním z významných jezer Solné komory je Wolfgangsee, nacházející se na hranici Horního Rakouska a Salcburska.


Cena zahrnuje: přepravu autobusem vybaveným WC a klimatizaci, služby průvodce 
Cena nezahrnuje: cestovní pojištění, vstupné 
Ceny vstupného: jízdenka na horu Schafberg a zpět 47 €. Orientační cena lodního lístku St. Wolfgang-St. Gilgen: cca 10 € dospělý, 5 € děti do 15 let.