Na kole podél řeky Ybbs, od horského jezera až k Dunaji
Ybbstalská cyklostezka je novou senzací v mostviertelské síti cyklostezek, plná požitků a zážitků, velmi bezpečná a rozmanitá
Cyklostezka kolem řeky Ybbs se postará o nádherné zážitky na kole v přírodě. Rodiny a cyklisté pohodáři ocení především nové srdce celé trasy mezi obcemi Lunz am See a Waidhofen.
Cena: od 1299,00 Kč od 1199,00 Kč - sleva 8%
Termíny: 27.05.2023, 15.07.2023
Nástupní místa: Praha, Benešov, Tábor, České Budějovice, Brno, Ivančice, Miroslav, Hostěradice, Znojmo
Typ: Turistický, Poznávací
Země: Rakousko

Popis


Cyklotrasa: Lunz am See – Waidhofen.

Kola: silniční a trekingová.

Náročnost: většinou lehká.

Délka trasy: cca 55 km.

Základní trasa je dlouhá 55 km. Trasu je možné si zkrátit a cyklisty vyzvednout po 30 km nebo naopak trasu prodloužit a je možné vyzvednout cyklisty po 85 km. Poslední úsek cyklostezky vede již po zastavěné krajině.

Odjezdová místa: 
Trasa 1.: Brno, Mikulov
Trasa 2.: Praha, Benešov, Tábor, České Budějovice
Trasa 3.: Bratislava

Užít si vodu a přírodu

Na nově vybudovaném úseku v délce 55 km mezi obcemi  Lunz am See a Waidhofen an der Ybbs zajásá srdce cyklistů fajnšmekrů. Ale ne kvůli tomu, že by museli zdolávat spoustu stoupání, právě naopak, trasa kopíruje dráhu bývalé železnice Ybbstalbahn, která je naprosto rovná, stále blízko řeky. Stezka vede přes romantické obloukové mosty a prochází krátkým tunelem, protkne divokou soutěsku, na tichých písečných zákoutích dopřeje oddech na sluníčku u křišťálově čisté vody, předvede historické kovářské umění a nabídne pravidelné zajímavě koncipované odpočívky pro oddech. Cyklostezka je dokonalé umělecké dílo vytvořené z elegantních úseků a zajímavé krajiny. 


Cena zahrnuje: přepravu autobusem vybaveným WC a klimatizaci, přepravu kol v přívěsu, průvodce, informační materiál.
Cena nezahrnuje: cestovní pojištění.